W USA stworzono baterię, która ładuje się w ciągu kilku sekund!

Naukowcy z University of Central Florida (UCF) poinformowali o opracowaniu technologii, która pozwoli na ładowanie baterii smartfona w ciągu kilku sekund. Innowacyjny akumulator nie będzie tracił swojej pojemności przez co najmniej 30 000 cykli ładowania, co wydaje się wręcz niewyobrażalnym osiagnięciem.

Pomogą w tym super kondensatory, ulepszone dzięki zastosowaniu nanomateriałów. Akumulatory posiadają takie właściwości, ponieważ utrzymują ładunek elektryczny na powierzchni specjalnego arkusza, a nie wykorzystują do tego reakcji chemicznej, jak tradycyjne baterie litowo-jonowe, to po prostu zupełnie nowa technologia.

W oświadczeniu badacze podkreślają, że stworzone przez nich akumulatory składają się z milionów drutów o grubości nanometra. Rdzeń o dużej przewodności znacznie przyspiesza transfer elektronów, a powłoka z dwuwymiarowych materiałów gwarantuje większą ilość i gęstość energii.
„Możesz naładować swój smartfon w zaledwie kilka sekund i nie trzeba będzie ponownie podłączać go do prądu w ciągu tygodnia” — powiedział jeden z autorów wynalazku Nitin Choudhary.

Na razie na dyskusje o komercyjnej realizacji projektu jest jeszcze za wcześnie, jednak wstępne wyniki wyglądają niezwykle obiecująco. Naukowcy zamierzają opatentować tę technologię, która jeśli wejdzie w życie, zrewolucjonizuje nasze małe gadżety i na zawsze rozwiąże problem z rozładowanymi urządzeniami. Szczególne zastosowanie takie baterie powinny znaleźć wśród survivalowców oraz wojskowych i zapewne właśnie tak się stanie.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple