Serwis iMac w Warszawie

imac5K

Wymiana dysku

Czyszczenie matrycy

Reballing grafiki

Umów się na darmową diagnozę, wycenę
lub konsultację w wygodnym dla Ciebie czasie.

22 506 50 12

lub wypełnij formularz poniżej,

[contact-form-7 id=”7099″ title=”Mac Mini/Mac Pro”]

 • Przyjęcie

  Rejestracja zgłoszenia w systemie serwisowym. Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia i ma możliwość monitorowania procesu przez stronę internetową.

 • Diagnoza uszkodzenia

  Wykonanie podstawowych czynności serwisowych.
  Diagnoza uszkodzenia. Oszacowanie uszkodzeń.

 • Czas i koszt

  Informacja telefoniczna/mailowa o:
  usterkach, czasie, kosztach.

 • Naprawa

  Naprawa uszkodzonych elementów.
  Przygotowanie urządzenia do testów.

 • Testy diagnostyczne

  W przypadku pomyślności wszystkich testów sprzęt zostaje przygotowany do wydania.

 • Zwrot

  Klient otrzymuje dokument potwierdzający
  naprawę oraz gwarancję.

Naprawa iMac w Warszawie (Centrum, Wilanów)

Serwis iMac Warszawapogwarancyjny serwis Apple macworks naprawia i serwisuje komputery stacjonarne iMac. Serwis iMaców – MacWorks – posiada wszystkie niezbędne części oraz podzespoły do naprawy Apple iMac na miejscu. Nasi serwisanci swoje doświadczenie przy naprawie iMac zdobywali latami stąd, nasza firma jako jedna z niewielu udziela gwarancji na wykonywane naprawy. Serwis iMac na Wilanowie oraz w Centrum Warszawy świadczy usługi takie, jak wymiany matryc LCD iMac, naprawa ładowania, naprawa lub wymiana zasilacza, czyszczenie matrycy z kurzu, wymiana dysku. Te oraz wiele innych usterek związanych z niewłaściwym działaniem iMac jesteśmy w stanie naprawić w ciagu jednego dnia. Nasz serwis świadczy usługi na terenie całej polski, serwis iMac Łódź, serwis iMac Gdańsk, serwis iMac Katowice, serwis iMac Szczecin, serwis iMac Warszawa.  Jeżeli zauważycie Państwo problem z działaniem iMac, prosimy o kontakt z nami za pomocą naszej strony internetowej (formularz na stronie powyżej), nasz serwis się z Państwem skontaktuje. Dla osób z poza Warszawy istnieje możliwość wysyłki do naszego serwisu iMac waszego uszkodzonego urządzenia kurierem, formularz wysyłki sprzętu jest dostępny na stronie Naprawa na Odległość.

Czyszczenie lub wymiana matrycy iMac

Każdy użytkownik iMac z pewnością zauważył, że na ekranie komputera zbierają się ogromne ilości kurzu i zabrudzeń. Niestety brud dostaje się również do wnętrza iMac poprzez system wentylacji, który w wyniku cyrkulacji powietrza zasysa kurz do środka, brud osadza się na kratce wentylatora, a potem powoli przechodzi dalej.
IMac wymaga regularnego czyszczenia ponieważ kurz w jego wnętrzu może doprowadzić do poważnych, często nieodwracalnych uszkodzeń. Zabrudzenia przedostające się pod obudowę komputera są jednym z najczęstszych powodów awarii. Kurz osadzający się na częściach wewnętrznych upośledza system chłodzenia, co prowadzi do przegrzania i ostatecznie uszkodzenia iMac.
Czyszczenie matrycy iMac nie należy do łatwych zadań. Tego typu proces wymaga przede wszystkim znajomości budowy komputera oraz dużego doświadczenia. Specjaliści MacWorks dysponują specjalistycznymi narzędziami i wieloletnim doświadczeniem, co umożliwia im szybkie i dokładne oczyszczenie matrycy. Próby wykonania tego w domu mogą skończyć się poważnymi uszkodzeniami, co sprawi, że użytkownik będzie musiał wydać więcej pieniędzy na naprawy. Zdecydowanie lepiej od razu zgłosić się do MacWorks, gdzie oczyścimy matrycę iMac bez żadnych problemów.

Wymiana dysku twardego iMac

Dysk twardy iMac może zostać zniszczony przez wiele powodów, przykładowe działanie mechaniczne, zalanie lub po prostu zużycie. Objawy źle działającego dysku twardego są wyraźne dla użytkownika, spada prędkość działania komputera (wybierane foldery otwierają się wolniej niż zazwyczaj), komputer przestaje widzieć dysk twardy, samowolnie się resetuje lub nie chce się włączyć.
Czasem powodem złego działania dysku twardego może być zła konfiguracja. Bez względu na przyczynę problemu, proponujemy zgłosić się do MacWorks, gdzie nasi fachowcy zdiagnozują problem i w razie potrzeby szybko wymienią dysk twardy w iMac.
Samodzielna wymiana dysku twardego w iMac jest ryzykowna ze względu na potrzebę demontażu iMac, ten proces wymaga odpowiednich narzędzi i doświadczenia. To wszystko mamy dla Państwa w MacWorks w Cenrum Warszawy oraz na Wilanowie.
Jeśli więc Państwa dysk jest wyraźnie zużyty, zepsuty lub potrzebują Państwo większej ilości miejsca na dysku twardym iMac, zapraszamy do MacWorks. Gwarantujemy zadowolenie z naszych usług.

Wymiana HDD na SSD iMac

Jeśli prędkość działania komputera iMac nie jest satysfakcjonująca polecamy usługę wymiany dysku na SSD (solid state drive). SSD wyraźnie zwiększy prędkość (nawet do 8 razy). Jeśli mimo dobrej karty graficznej, gry i aplikacje wciąż spowalniają, polecamy wymianę HDD na SSD w MacWorks. Nasi specjaliści dzięki fachowym narzędziom i ogromnemu doświadczeniu potrafią bardzo szybko dokonać wymiany.

Wymiana RAM iMac

Awarie pamięci RAM mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Możemy wyróżnić przede wszystkim wilgoć przedostającą się pod obudowę komputera, która stwarza zagrożenie dla wielu części. Prócz tego warto wspomnieć o awarii systemu chłodzenia, przegrzewanie komputera również może uszkodzić pamięć RAM w iMac.
Zdarza się, że użytkownik po prostu chce wymienić pamięć na większą. Standardowo iMac wyposażony jest w pamięć RAM 4 do 8Gb, nie trzeba kupować nowego komputera, aby mieć większą pamięć. IMac dostosowany jest do umieszczenia pamięci o większej pojemności.
Jeśli moduł pamięci RAM jest uszkodzony lub potrzebują Państwo pamięci o większej pojemności, zapraszamy do MacWorks. Tu nasi specjaliści przy pomocy specjalistycznych narzędzi i dużego doświadczenia oferują Państwu tę usługę w korzystnej cenie i krótkim czasie.

iMac grzeje się, wymiana termopasty iMac

Przy aktywnym używaniu komputera, pasta iMac wysycha po około 3-4 miesiącach. Termopasta tworzy swego rodzaju barierę chroniącą wrażliwe chipy przed ciepłem. Po wyschnięciu pasty iMac zaczyna szybciej się przegrzewać, co może prowadzić do wielu uszkodzeń.
Regularna wymiana i kontrola stanu termopasty w iMac jest bardzo ważna, dzięki temu można znacznie przedłużyć żywotność komputera. Tego typu usługi proponujemy Państwu w MacWorks. Samodzielny demontaż komputera nie jest dobrym pomysłem, nasi specjaliści znają się na budowie urządzenia i posiadają duże doświadczenie, dzięki czemu możemy Państwu zagwarantować, że MacWorks szybko i solidnie wykona zamówioną przez Państwa usługę.

iMac wymiana grafiki (reballing BGA)

IMac jest jednym z wielu urządzeń, w których wykorzystano układ BGA, czyli układy scalone, które pomagają ograniczyć wykorzystywane przez podzespoły miejsce, co jest niezwykle istotne w przypadku komputerów mobilnych. Technologia ta polega na połączeniu układu z urządzeniem przez wiele miniaturowych kuleczek z cyny.
Czasem okazuje się, że iMac wykazuje poważne oznaki uszkodzenia jednego z elementów. Do takich oznak możemy zaliczyć problemy z wyświetlanym obrazem (niespotykane wcześniej paski, plamy etc.) oraz najzwyczajniej zawieszanie się i problem z uruchomieniem komputera.
Przeważnie problemem są mikropęknięcia, które powstają pod układem BGA, które mogą być wynikiem upadku iMac bądź zbyt mocnego uderzenia. Mikropęknięcia powodują przerwanie połączenia, co oznacza potrzebę wykorzystania reballingu. Reballing iMac to dość skomplikowany proces, który można pokrótce podzielić na podstawowe etapy: demontażu, usuwania starych połączeń, czyszczenie płyty głównej i na końcu umieszczenie nowych cynowych kuleczek i ponowny montaż.
Reballing na pewno nie jest prostym zadaniem dla osoby, która wcześniej nie miała z nim do czynienia. Dlatego warto zwrócić się do MacWorks, gdzie nasi specjaliści posiadają niezbędne do naprawy urządzenia oraz oczywiście wiedzę i doświadczenie, które gwarantują, że cały proces przejdzie bezproblemowo i iMac wróci do dobrej formy.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że reballing grafiki w iMac jest skuteczną formą naprawy tylko w wypadku, kiedy problemem jest połączenie układu z iMac. Jeśli przyczyną nieprawidłowego działania komputera jest uszkodzenie jednego z układów, zapraszamy do zapoznania się z innymi usługami MacWorks, z chęcią doradzimy Państwu, jakie postępowanie będzie odpowiednie w konkretnym wypadku.

Wymiana procesora iMac

Procesor iMac to jeden z wielu podzespołów, bez których działanie komputera nie jest możliwe. Przy kupnie komputera procesor już się w nim znajduje, jednakże zawsze może dojść do uszkodzenia i wtedy iMac wymaga wymiany procesora. Częstym powodem awarii tej części jest przegrzanie, na procesorze powinna się znajdywać pasta termoprzewodząca i układ chłodzenia, ale niestety pasta się zużywa, układ chłodzenia zanieczyszcza (działanie staje się upośledzone) i ostatecznie procesor iMac nie jest odpowiednio chroniony przed przegrzaniem.
Drugim powodem wymiany procesora iMac są po prostu większe potrzeby. Z czasem może okazać się, ze procesor ma zbyt słabe parametry, żeby działać tak, jak wyobraża to sobie użytkownik.
Wymiana procesora iMac wymaga przede wszystkim znajomości budowy urządzenia. Niestety nawet przy filmach instruktażowych nie powinno się zabierać do tego samodzielnie, jeden niewprawny ruch może spowodować poważną usterkę i ostatecznie tylko powiększyć późniejsze koszty serwisowania. Ważną rolę grają również specjalistyczne narzędzia i oczywiście doświadczenie. To wszystko czeka w MacWorks, tutaj na co dzień zajmujemy się komputerami, więc wymiana procesora nie jest nam obca. Zaproponujemy Państwu nowy procesor, zamontowanie go w iMac, umieszczenie niezbędnej pasty termoprzewodzącej i oczywiście sprawdzenie układu chłodzenia, żeby nie dopuścić do późniejszego przegrzania nowej części iMac.

Wymiana wiatraków i układu chłodzenia iMac

Podczas pracy iMac na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to po prostu zwykła maszyna. Jednak potem możemy zdać sobie sprawę z tego, że pod obudową komputera pracuje bardzo wiele części. Praca wielu podzespołów generuje duże ilości ciepła, co ostatecznie mogłoby doprowadzić do przegrzania się i spalenia urządzenia.
Żeby do takiej sytuacji nie dopuścić używamy wiatraków i układów chłodzenia iMac. Niestety nie dają one gwarancji dożywotniej. Wiatraki mogą się zepsuć, przestać działać prawidłowo. Układ chłodzenia można porównać do odkurzacza, w czasie swojej pracy przyciąga ogromne ilości kurzu i zanieczyszczeń, co powoduje nabudowywanie grubej warstwy, która później poważnie utrudnia lub ostatecznie uniemożliwia prawidłową pracę układu.
Jeśli można spostrzec, że iMac zaczyna pracować inaczej, jest głośniejszy, szybko się nagrzewa i czasem robi się wręcz gorący, oznacza to, że komputer wymaga pilnego przeglądu. Specjaliści MacWorks proponują profesjonalne oględziny iMac, wymianę uszkodzonych wiatraków i oczyszczenie układu chłodzenia. Może się okazać, że układ został uszkodzony w jakiś sposób i przez to nie jest zdolny do działania, wtedy proponujemy po prostu wymianę.
Gdy iMac zaczyna się szybko nagrzewać, warto byłoby wybrać się do MacWorks w trybie pilnym, ponieważ musimy pamiętać, że przegrzewanie się zespołów może je poważnie uszkodzić, a nawet jeśli nie, to i tak wyraźnie skraca ich żywotność.

Naprawa zasilacza iMac

Zasilacz iMac to kolejna część, która jest niezbędna do prawidłowego działania komputera. Zasilacz pełni funkcję przetwarzania napięcia przemiennego na napięcie stałe.
Objawami awarii zasilacza iMac jest przede wszystkim problem z uruchomieniem komputera i częste resetowanie się bez ingerencji użytkownika. Niepokojący zapach lub odgłosy również powinny zwrócić naszą uwagę. Niestety na odległość trudno jednoznacznie stwierdzić, co dokładnie się popsuło, mogła to być wtyczka, kabel, a może po prostu kondensator.
Jeśli zmusimy do dłuższej pracy iMac, który ma uszkodzony zasilacz, niestety możemy doprowadzić do poważnych usterek innych elementów wewnętrznych komputera. Można zapobiec takiemu wydarzeniu przez uważną obserwację, czy praca iMac nagle się nie zmienia. Najlepiej byłoby nie czekać na objawy uszkodzenia zasilacza, proponujemy co dwa lata oddać iMac do MacWorks na przegląd. Nasi specjaliści upewnią się, że każda część zasilacza jest w dobrym stanie a także, że posiada on odpowiednią wentylację.
Jeśli nie spostrzegli Państwo awarii zasilacza iMac i uszkodził on inne podzespoły, to fachowcy MacWorks również sobie z tym poradzą i odnajdą wszystkie problemy, wymienią zepsute części oraz winny całemu zamieszaniu zasilacz.

iMac naprawa wifi

Brak dostępu do internetu w iMac prawdopodobnie będzie ogromną przeszkodą dla użytkownika. Niestety problem z połączeniem się przez wifi może być spowodowany przez bardzo wiele czynników, poczynając od awarii jednej z części komputera, a kończąc na nietrafionej aktualizacji systemu.
Odnalezienie przyczyny problemu i rozwiązanie go nie jest zadaniem dla osoby, która nie miała wcześniej do czynienia z naprawami komputera. Bardzo łatwo można uszkodzić jakiś delikatny podzespół, a grzebanie w ustawieniach systemowych może doprowadzić do błędów systemu, które uniemożliwią korzystanie z iMac.
Fachowcy MacWorks oferują kompleksowe sprawdzenie problemu, odnalezienie przyczyny niedziałania wifi i ostatecznie naprawienie awarii. Gwarantujemy Państwu, że dzięki naszemu doświadczeniu wszystko to przejdzie szybko i sprawnie, staramy się, aby nie musieli Państwo zbyt długo czekać na swój, znowu sprawny iMac.

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple