Jonathan Ive nie uczestniczy w projektowaniu nowych produktów Apple’a i jest bliski odejścia z firmy!

Jonathan Ive

W ciągu ostatnich kilku lat dyrektor projektu Apple Jonathan Ive praktycznie nie uczestniczy w opracowywaniu produktów i jest bardzo prawdopodobne, że niebawem pożegna się ze swoim dotychczasowym miejscem pracy. Poinformował o tym dziennikarz Jason Snell w programie Johna Grubera „The Talk Show”. Teraz legendarny projektant zajmuje się tylko nową siedzibą firmy i odpowiada za wystrój oraz rozkład wnętrz w sklepach Apple’a.
„Słyszałem, że Jonathan Ive odchodzi na emeryturę i nie jest już związany z projektowaniem produktów Apple’a, obecnie skupia się tylko na projektach architektonicznych, – powiedział Snell. – To jeszcze jeden top-menedżer, który działa wspólnie z Angelą Arends”.

Według Snella, w ostatnich latach Ive „wziął na siebie rolę Jobsa” i mógł narzucić dowolny kierunek rozwoju firmie, w tym najbardziej udany, jak inteligentne zegarki AppleWatch.

John Gruber zgodził się z wnioskami dziennikarza. Jego zdaniem, ostatnie pogłoski o tym, że Apple zrezygnowało z dalszego wsparcia projektu polegającego na stworzeniu inteligentnego samochodu, to potwierdzają. Początkowo był to pomysł samego Jonathana Ive’a, ale zrezygnował z pracy nad nim i postanowił opuścić Apple’a. Wygląd 450-stronnicowej książki „Designed by Apple in California” o historii wzornictwa marki Apple należy traktować jako portfolio Ive’a przed odejściem, uważa Gruber. Zaznaczył, że Ive w tej chwili „jest tylko duchowym przywódcą”.
Obserwatorzy 9to5Mac podzielają opinię dziennikarza, używając jako dowodów oświadczenia Ive’a o chęci powrotu do Wielkiej Brytanii, który ogłosił w zeszłym roku:

„Jak smutno, by to miało zabrzmieć, Johnny Ive, najprawdopodobniej jest już jedną nogą za drzwiami firmy. Ive zarobił wystarczająco dużo i więcej już nie musi nic nikomu udowadniać w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. iPhone i iPad będą stawać się coraz cieńsze, a świat będzie poruszać się dalej. To zdecydowanie wygląda jak koniec całej epoki”.

Nie są tak dobrze rozeznani w tym, co dzieje się w Apple, jak Snell i Gruber, ale ich teorie brzmią całkiem wiarygodnie. A wy jak uważacie?

Dołącz do nas na, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple