Serwis Mac Mini

naprawa Mac Mini
[kleo_icon icon=”truck” icon_size=”2x” position=”center” icon_color=”#444444″]

Kurier Warszawa

99 49 zł w dwie strony

[kleo_icon icon=”truck” icon_size=”2x” position=”center” icon_color=”#444444″]

Kurier Okolicy Warszawy

199 99zł w dwie strony

[kleo_icon icon=”dropbox” icon_size=”2x” position=”center” icon_color=”#444444″]

inPost paczkomaty

cała Polska
30 zł w dwie strony

Darmowa diagnoza i profesjonalna naprawa Mac Mini

Umów się na darmową diagnozę

w wygodnym dla Ciebie czasie.

22 506 50 12

lub wypełnij formularz poniżej,
a nasz pracownik oddzwoni
(odpowiedź do 24h)  • Przyjęcie

   Rejestracja zgłoszenia w systemie serwisowym. Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia i ma możliwość monitorowania procesu przez stronę internetową.

  • Diagnoza uszkodzenia

   Wykonanie podstawowych czynności serwisowych.
   Diagnoza uszkodzenia. Oszacowanie uszkodzeń.

  • Czas i koszt

   Informacja telefoniczna/mailowa o:
   usterkach, czasie, kosztach.

  • Naprawa

   Naprawa uszkodzonych elementów.
   Przygotowanie urządzenia do testów.

  • Testy diagnostyczne

   W przypadku pomyślności wszystkich testów sprzęt zostaje przygotowany do wydania.

  • Zwrot

   Klient otrzymuje dokument potwierdzający
   naprawę oraz gwarancję.

  Serwis Mac Mini Warszawa

  Serwis Mac Mini to w wielu przypadkach konieczność. Jak sama nazwa wskazuje, jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, jego gabaryty powodują, że wszelkie próby napraw w warunkach domowych, bez użycia profesjonalnego sprzętu i specjalnie do tego przygotowanego miejsca, bardzo prawdopodobnie okażą się zgubne dla tak małego komputera. Serwis MacWorks w Warszawie specjalizuje się w niewdzięcznych i trudnych naprawach, do których śmiało można zaliczyć komputery marki Apple z serii Mac Mini.

  Mac Mini powstał w głowach jego twórców już w 2005 roku zaskakując chyba wszystkich. Pionierska jak na tamte czasy konstrukcja cechowała się wyjątkowo małymi rozmiarami, ale i mało zadowalającą wydajnością. Jedni się zachwycali, inny nie szczędzili słów krytyki pod adresem firmy Apple, ale wszyscy zgodnie przyznali, że jest to poważny krok do zminiaturyzowania urządzeń elektronicznych, swego rodzaju prawdziwa rewolucja. Jak się z czasem okazało nie miało to aż takiego wpływu na rynek elektroniczny jakiego wszyscy się spodziewali, jednak po dziś dzień wypuszczane są kolejne wersje tego malutkiego komputera, który nadal ma wielu zwolenników. Za jego popularnością z pewnością przemawia kompaktowość, czyli zaleta, którą do tej pory się broni przed wszelką krytyką. Natomiast wiąże się to z pewnymi trudnościami. Jego specyficzna budowa, powoduje, że jakakolwiek ingerencja we wnętrze urządzenia jest trudna i wymagająca wprawnej, profesjonalnej ręki.  Gdy zaczniesz zauważać problemy ze swoim Mac Mini nie próbuj działać na własną rękę, bo bardzo łatwo możesz dokonać szkód, które w ostateczny rozrachunku nie przyniosą niczego pozytywnego. MacWorks posiada doświadczony i pełen zapału do działania personel składający się z prawdziwych pasjonatów i profesjonalistów, którzy w krótkim czasie zdiagnozują, dokładnie zlokalizują powstałą usterkę i dokonają natychmiastowej naprawy nie narażając Twojego Mac’a Mini na niepotrzebne, dodatkowe uszkodzenia. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie zauważasz żadnych nieprawidłowości w działaniu komputera, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś odwiedził nasz serwis MacWorks w Warszawie i pokazał urządzenie naszemu technikowi. Kilka minut wystarczy, aby stwierdzić nadmierne zakurzenie wnętrza Mac’a Mini, które może prowadzić do przegrzewania się urządzenia, czyli przyczyny wielu późniejszych problemów. Serwis Apple MacWorks w Warszawie gwarantuje kompleksowy serwis komputera Mac Mini przywracając, nawet wieloletnim przedstawicielom tego modelu dawny blask i funkcjonalność, gwarantując pełną satysfakcję z wykonanych napraw.

  Wymiana wiatraka Mac Mini

  Ten niewielkich rozmiarów podopieczny marki Apple, jak każdy komputer z prawdziwego zdarzenia posiada system chłodzenia, który prędzej lub później może ulec awarii. Jednym z jego najważniejszych elementów jest wiatrak, który można w Macu Mini wymienić, a dokonać takiej naprawy najlepiej w naszym serwisie MacWorks w Warszawie.

  Mac Mini przez wzgląd na  swoje bardzo małe, jak na komputer, rozmiary posiada idealnie zaprojektowany system chłodzenia opierający się na wiatraku, który jest jego głównym elementem, choć nie jedynym. Jednak to właśnie on odpowiada za płynność wentylacji wnętrza Twojego miniaturowego komputera, odprowadza ciepło na zewnątrz pracując przy odpowiednich obrotach, dostosowanych do aktualnego obciążenia jakiemu jest poddawany Mac Mini. Gdy nasz wiatrak zaczyna nadmiernie hałasować lub obracać się w dziwny, nieregularny sposób, który nie wynika ze specyfiki jego pracy, należy jak najszybciej przyjść do naszego serwisu MacWorks w Warszawie. Wyspecjalizowany w przeprowadzaniu takich napraw zespół złożony z prawdziwych profesjonalistów dokona niezbędnych kroków, abyś mógł na nowo, bez żadnej obawy używać swojego Mac’a Mini.

  Każda usterka pojawiająca się w komputerach niesie ze sobą pewne konsekwencje. Nie inaczej jest w przypadku nieprawidłowego lub kompletnie nie działającego wiatraka, odpowiadającego za chłodzenie wnętrza Mac’a Mini. Bagatelizowanie pierwszych objawów, z czasem doprowadzi do dużo poważniejszych konsekwencji, które będą bardziej kosztowne i zdecydowanie groźniejsze dla Twojego komputera. Ogólne pogorszenie pracy, objawiające się jej spowolnieniem oraz nadmiernym grzaniem się, powinno dać nam jasny sygnał, że coś niedobrego się dzieje. W serwisie MacWorks w Warszawie nie tylko wymienimy uszkodzony wiatrak, ale dokonamy też niezbędnej diagnozy całego urządzenia, w celu dokładnego sprawdzenia, czy aby na pewno feralny wiatrak był jedyną usterką z jaką pojawił się u nas Twój przedstawiciel linii Mac Mini.  Przyczyn nieprawidłowości w działaniu wiatraka może być wiele, upadki i zalania to jedne z najbardziej popularnych, których za wszelką cenę należy unikać. Kompaktowość tego urządzenia sprawia, że zabieramy go często w podróż lub stawiamy w miejsca niekoniecznie dla niego przyjazne o podwyższonym ryzyku nieszczęśliwych zdarzeń. Jeśli przydarzy się wypadek, który spowoduje poważną usterkę wiatraka, należy jak najszybciej udać się do serwisu MacWorks w Warszawie i dokonać koniecznej wymiany uszkodzonej części na w pełni sprawną, nową i sprawdzoną. Szybkość i dokładność działania cechują naszych fachowców na tle innych serwisów, gwarantując przy tym zadowalający efekt końcowy dokonanej wymiany wiatraka w Macu Mini, powodując, że wyjdziesz od nas w pełni usatysfakcjonowany.

  Wymiana zasilacza Mac Mini

  Jeśli zauważyłeś w swoim komputerze problemy z jego uruchamianiem się lub poczułeś dziwny, nieprzyjemny zapach spalenizny, być może będzie konieczna wymiana zasilacza w Twoim Macu Mini, którego dokonasz w serwisie MacWorks w Warszawie. Mimo swych niewielkich rozmiarów, urządzenie to posiada wszystkie elementy, którymi cechuje się klasyczny komputer stacjonarny. Jednym z najistotniejszych jest zasilacz, który przetwarza i rozprowadza prąd z gniazdka o odpowiednim napięciu po wszystkich częściach komputera Mac Mini, więc jak łatwo się domyślić, bez niego uruchomienie Twojego narzędzia pracy stanie się niemożliwe.

  Zasilacze są często lekceważonym elementem przez użytkowników komputerów. Jednak warto pamiętać, że są jego bardzo istotną częścią, to właśnie one dostarczają prąd o odpowiednim napięciu do każdej części składowej naszego Mac’a Mini. Codzienna praca pod napięciem dla takiego urządzenia nie jest żadnym wyzwaniem, ale może zdarzyć się tak, że z jakiegoś powodu przestaje on prawidłowo działać. W takim przypadku konsekwencje mogą być dość poważne, począwszy od braku możliwości uruchomienia komputera, a skończywszy na dosłownym spaleniu któregoś z jego elementów. Przyczyn takiego obrotu spraw w zasilaczach może być wiele, kurz i wilgoć to tylko niektóre z nich. Niezależnie od tego, co sprawiło, że nasz zasilacz przestał prawidłowo funkcjonować, należy zgłosić się do serwisu MacWorks w Warszawie, w którym doświadczeni fachowcy przy użyciu profesjonalnych narzędzi dokonają wymiany zasilacza w Mac’u Mini na nowy. Dokonując takiej naprawy w naszym serwisie ochronisz swój komputer przed dalszym pogłębianiem się usterki oraz przywrócisz mu pełną funkcjonalność, dla której wybrałeś ten produkt marki Apple.

  Naprawa lub wymiana układu chłodzenia

  Mac Mini to komputer stacjonarny marki Apple bardzo niewielkich rozmiarów, który jak każde urządzenie elektroniczne, wytwarza ciepło. Lecz co należy zrobić jeśli nagle zauważymy, że nasz Mac Mini nadmiernie się grzeje? W takiej sytuacji należy bezzwłocznie udać się do naszego serwisu MacWorks w Warszawie i dokonać niezbędnej naprawy lub jeśli będzie to konieczne, wymiany całego kompletnego układu chłodzenia.

  Komputer o tak kompaktowej budowie posiada mnóstwo zalet. Niestety są one okupione pewnymi wyrzeczeniami. Zainstalowane wewnątrz takiego urządzenia części muszą być odpowiednich rozmiarów, możliwie jak najmniejszych. To samo dotyczy układu chłodzenia składającego się bardzo ważnej części jaką jest wiatrak, który odpowiada za odprowadzenie ciepłego powietrza, wytwarzającego się we wnętrzu komputera, na zewnątrz. Wiadomo, że im wiatrak posiada większą średnicę, tym więcej jest w stanie przetoczyć przez siebie ciepła na minutę. Jednak niewielka budowa Mac’a Mini wiążę się z ograniczeniem wielkości komponentów z jakich się składa i dotyczy to również wiatraka. Dlatego tak ważne jest prawidłowe działanie całego układu chłodzenia, a nie tylko jej jednej części. W przypadku jakiejkolwiek usterki w tym układzie, nasz komputer zacznie nas zawodzić przy nawet najprostszych czynnościach, które wykonujemy na co dzień.

  Serwis MacWorks w Warszawie wychodzi naprzeciw użytkownikom dotkniętym takim nieszczęściem i oferuje swoją kompleksową pomoc. Jeśli napotkasz na swojej drodze problemy z układem chłodzenia w swoim Macu Mini i zauważysz, że jest niepokojąco gorący lub też usłyszysz, że wiatrak dziwnie hałasuje, nie zwlekaj. Bez względu na przyczynę, która doprowadziła wadliwego działania całego układu, nasi technicy przy użyciu profesjonalnego sprzętu na odpowiednio przygotowanych stanowiskach dokładnie zdiagnozują Twój komputer oraz przeprowadzą skomplikowaną dla przeciętnego użytkownika, naprawę lub wymianę całego układu chłodzenia. Oddając swoje urządzenie do serwisu MacWorks w Warszawie otrzymujesz gwarancję szybkiej i skutecznej naprawy, oszczędzając cenny czas i wydłużając żywotność swojego komputera Mac Mini.

  Wymiana grafiki Mac Mini

  Zauważasz na wyświetlanym obrazie artefakty lub inne niepożądane efekty niewłaściwej pracy Twojego Mac’a Mini widoczne na monitorze? W takich przypadkach niezbędna może okazać się wymiana lub reballing układu graficznego w Macu Mini.

  Reballing to w dużym uproszczeniu odlutowanie i powtórne przylutowanie danego układu do płyty głównej urządzenia. Ta z pozoru łatwa czynność jest wielce wymagająca, przede wszystkim  aby móc jej dokonać należy posiadać bardzo kosztowny sprzęt – nagrzewnicę, którą ma w swoim posiadaniu nasz serwis MacWorks w Warszawie. Już sam ten fakt czyni z tej naprawy prawdziwe wyzwanie, wrażliwe i delikatne podzespoły Mac’a Mini nie wybaczą żadnych błędów, a jakiekolwiek próby wykonania reballingu w domowych warunkach z pewnością zakończą się tragicznie dla naszego komputera.

  Główną zaletą tak skonstruowanych układów, nazywanych układami BGA, jest ich ograniczona wielkość, dlatego są one stosowane w urządzeniach, w których liczy się rozmiar. Znalazły one szerokie zastosowanie w laptopach, ale firma Apple wykorzystała ten fakt przy produkcji swojego miniaturowego komputera Mac Mini i skorzystała z tego samego rozwiązania. Niestety niesie to ze sobą pewne utrudnienia w przypadku jakichkolwiek napraw. Jest to niezwykle trudna i skomplikowana operacja wymagająca wieloletniego doświadczenia w tego typu działaniach. Nasz serwis MacWorks dysponuje prawdziwymi fachowcami, dla których reballing to codzienność, więc jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy zgłoś się do nas ze swoim urządzeniem, a w zamian otrzymasz profesjonalną pomoc opierającą się na dokładnym zlokalizowaniu usterki i jak najszybszym przystąpieniu do prac nad wadliwym układem grafiki w Twoim Mac Mini.

  Na szczęście reballing nie jest jedynym rozwiązaniem w przypadku źle działającej grafiki. Należy pamiętać, iż zawsze istnieje możliwość wymiany uszkodzonego podzespołu na nowy. Jednak nadal pozostaje to skomplikowaną, wieloetapową operacją na Twoim komputerze, którego dokonać może jedynie w pełni profesjonalny serwis MacWorks w Warszawie, który gwarantuje pełną skuteczność oraz obejmuje gwarancją każdą wykonaną przez siebie usługę serwisową.

  Czyszczenie Mac Mini z kurzu

  Czyszczenie Mac Mini z kurzu to czynność, którą należy wykonywać przynajmniej raz do roku. Niestety marka Apple nie ułatwiła tego zadania użytkownikom ich komputera. Swoją niewielką budową Mac Mini wyróżnia się pozytywnie na tle innych, podobnych urządzeń, natomiast taka konstrukcja sprawia, że jakiekolwiek serwisowanie, staje się wręcz niemożliwe dla jego przeciętnego użytkownika. Serwis MacWorks w Warszawie zaleca kompleksowe czyszczenie Mac’a Mini, które uchroni go przed wieloma uciążliwymi usterkami, które mogą skończyć się niepotrzebnymi i kosztownymi naprawami.

  Miniaturowy komputer od amerykańskiego giganta Apple, to urządzenie z reguły pozostające w jednym miejscu i w przeciwieństwie do laptopów, mimo jego kompaktowej konstrukcji, rzadko zdarza się, że zabieramy go w jakąś dalszą podróż. Wydawałoby się, że takie rozwiązanie jest w stanie uchronić naszego Mac’a Mini przed ewentualnymi zabrudzeniami. Niestety nie jest to prawdą, gdyż kurz unoszący się w powietrzu, mimo częstych i bardzo dokładnych porządków jest wszechobecny. Często jesteśmy w naszych domach szczęśliwymi posiadaczami różnego rodzaju zwierząt, szczególny psów i kotów. Ich sierść dosłownie fruwa w powietrzu razem z kurzem i żadne, nawet najbardziej radykalne dbanie o czystość domu nie jest w stanie temu zapobiec. Taka kolej rzeczy powoduje, że do naszego Mac’a Mini w przeciągu całego roku dostaje się mnóstwo kurzu, różnego rodzaju pyłu, czy właśnie wyżej wspomnianej sierści naszych pupili. Te czynniki zewnętrze bardzo utrudniają pracę naszym sprzętom elektronicznym, szczególnie narażony na to jest cały system chłodzenia komputera marki Apple. Gdy zaniedbamy obowiązek związany z jego regularnym czyszczeniem, bardzo szybko zbierze się tam duża warstwa kurzu, która w mgnieniu oka stworzy powłokę termiczną otulającą całe wnętrze naszego Mac’a Mini blokując ujście dla gorącego powietrza, które się wytwarza podczas jego pracy. Czyni to z urządzenia coś na wzór piekarnika, w którym jego części dosłownie zaczynają się piec. Taki rozwój wypadków prowadzi to poważnych uszkodzeń wewnętrznych elementów i bardzo często bywa opłakany w skutkach, dlatego nie warto kierować się zasadą nadmiernego oszczędzania i zdecydowanie lepiej jest pojawić się w naszym serwisie MacWorks w Warszawie. Nasi doświadczeni fachowcy zajmą się Twoim Mac Mini z należytą mu delikatnością, pewnie, szybko i sprawnie wyczyszczą go z niepotrzebnego kurzu i sierści oraz wymienią pasty termoprzewodzące będące bardzo ważnym elementem dla prawidłowego działania komputera w komfortowej dla niego temperaturze, powodując, że jego codzienne użytkowanie znów stanie się bezpieczne oraz przyjemne.

  Wymiana głośników Mac Mini

  Wymiana głośników Mac’a Mini w serwisie MacWorks w Warszawie niestety bywa koniecznością. Nie raz, wbudowane głośniki jakimi dysponuje ten miniaturowych rozmiarów komputer stacjonarny, udowodniły nam, że są bardzo przydatne. Nie zawsze mamy możliwość zabrania w podróż całego zestawu audio ze sobą. Firma Apple wzięła to pod uwagę konstruując Mac’a Mini i przeniosła część rozwiązań ze swojej linii laptopów, czyli MacBooków.

  Wbudowane głośniki są dla komputerów przenośnych rozwiązaniem oczywistym, stosowanym niemal od początku ich istnienia. Jednak inaczej jest w przypadku komputerów stacjonarnych, gdyż dźwięk płynący bezpośrednio z nich to prawdziwa nowość, która dla jednych będzie zbędnym gadżetem, a dla innych prawdziwym błogosławieństwem rozwiązującym wiele problemów. Faktycznie, jeśli spojrzeć na to ze strony użytkownika klasycznego PC-ta wbudowane głośniki raczej nie znajdą u niego zastosowania, natomiast zupełnie inaczej jest wśród posiadaczy Mac’a Mini. Jego gabaryty sprawiają, że przenosiny z miejsca na miejsce i podróże już nie muszą odbywać się tylko w towarzystwie laptopów, teraz komputer stacjonarny marki Apple możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie. Właśnie tu tkwi klucz do zasadności wyposażenia takiego urządzenia w wbudowane głośniki. Jak wszyscy wiemy sprzęt audio, szczególnie ten lepszej jakości, zajmuje naprawdę sporo miejsca, a nie zawsze wylatując chociażby na wakacje pragniemy słuchać muzyki w najwyższej jakości. Głośniki, w które został wyposażony Mac Mini służą przede wszystkim do ułatwienia codziennej pracy, czasem musimy przeprowadzić telekonferencję, a innym razem chcemy obejrzeć film na YouTube.

  Teraz, gdy już wiesz jak przydatne mogą się okazać wbudowane głośniki w Twoim komputerze od firmy Apple nie bagatelizuj pierwszych niepokojących objawów w ich działaniu, nawet jeśli z reguły używasz innego sprzętu audio, bo nigdy nie wiesz kiedy mogą okazać się niezbędne. Gdy usłyszysz niepokojące szmery, zgrzyty lub trzaski w odtwarzanym dźwięku zajrzyj do naszego serwisu MacWorks w Warszawie. Na samym początku nasi doświadczeni technicy dokonają dokładnych oględzin, by w efekcie przedstawić kompletną diagnozę usterki, która nie zawsze jest taka oczywista, jak mogłoby nam się wydawać. Gdy ten etap zostanie zakończony, wtedy przystąpią do wymiany głośników na nowe, gwarantując przy tym szybkość i sprawność działania, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego Mac’a Mini.

  Wymiana HDD na SSD Mac Mini

  Twój Mac Mini wolno myśli? Przy każdej próbie odpalenia pliku wydaje niezbyt przyjemny dla ucha dźwięk? Zanim się uruchomi zdążysz zaparzyć kawę niespecjalnie się przy tym spiesząc? Jeśli tak, to możliwości mogą być co najmniej dwie i obie doprowadzą Cię do wymiany dysku HDD na SSD w serwisie MacWorks w Warszawie.

  Pierwsza możliwość, to nic innego jak mechaniczne uszkodzenie dysku HDD. Doprowadzić do tego może jakiś upadek, równie niebezpieczny jest kontakt z cieczą lub po prostu nadmierna ilość kurzu, która przez dłuższy czas zbierała się we wnętrzu Twojego komputera sprawiając, że zaczął pracować w dużo wyższych niż powinien temperaturach.

  Drugą możliwością może być problem z samym dyskiem HDD, a konkretniej z jego fabryczną konstrukcją. Dyski HDD to dyski tak zwane talerzowe lub twarde, wykorzystujące magnetyczny nośnik do przechowywania danych. Taka konstrukcja niegdyś była rewolucyjna, natomiast dziś pozostawia już wiele do życzenia. Jedną z jej głównych wad jest niska wytrzymałość na wstrząsy i upadki oraz ograniczona żywotność i awaryjność. Dyski HDD w dzisiejszych czasach służą raczej tylko do przechowywania danych, gdyż ich poważnym ograniczeniem jest prędkość działania, która już na nikim nie robi wrażenia, a raczej doprowadza nas do frustracji.

  W obu przypadkach najlepsze okazuje się jedno rozwiązanie, mianowicie wymiana wysłużonego lub uszkodzonego dysku HDD na SSD. Dyski SSD są oparte na technologii flash, dokładnie takiej samej, jak dobrze wszystkim znane nośniki pamięci kryjące się pod nazwą pendrive. Takie rozwiązanie pozwoliło producentom na konstrukcje opartą na elementach wyłącznie nieruchomych. Jak łatwo się domyślić sprawia to, że ich awaryjność jest zdecydowanie niższa, niż w przypadku ich starszych kolegów. Zdecydowanie większa odporność na wstrząsy oraz upadki to fantastyczne cechy przemawiające za dyskami SSD, ale jest coś jeszcze – prędkość. Porównywać SSD a HDD, to tak jakby zestawić ze sobą szybkość geparda z żółwiem, różnica jest kolosalna. W serwisie MacWorks w Warszawie proponujemy jedyne słuszne rozwiązanie wymiany HDD na SSD, niezależnie od przyczyn powstałych problemów. Twój Mac Mini dostanie prawdziwego kopa, a przyjemność z pracy na nim będziesz czerpał w nieskończoność. Fachowcy z naszego serwisu MacWorks zademonstrują wszystkie walory przemawiające za przesiadką na dysk SSD i dokonają usługi wymiany w bardzo krótkim czasie oddając w Twoje ręce urządzenie o zupełnie innej, dużo szybszej specyfikacji.

   

  Wymiana WiFi Mac Mini

  WiFi w komputerach stacjonarnych jest funkcją raczej nie spotykaną. Zupełnie inaczej jest w przypadku produktu firmy Apple Mac Mini, gdzie jest to standard. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do wygody, którą daje nam bezprzewodowy internet, ale co jeśli nagle napotkamy na problemy z jego prawidłowym działaniem? Bardzo możliwe, że konieczna okaże się wymiana WiFi w Mac Mini.

  Internet bezprzewodowy w ostatnim czasie stał się niezbędną, dodatkową funkcją, w którą wyposażony jest niemal każdy dom, a nawet miejsca publiczne. Stały dostęp do internetu, niemal w każdym miejscu bardzo ułatwia nam rozrywkę oraz pracę i w wielu przypadkach bywa niezbędny. Rzadkością jest, aby komputery stacjonarne miały wbudowane w swoich kartach sieciowych anteny odbierające sygnał WiFi, właśnie to czyni Mac’a Mini wyjątkowym. Konstruktorzy marki Apple wzięli pod uwagę zalety jego niewielkiego rozmiaru i poszli za ciosem wyposażając go w głośniki oraz WiFi, czyli elementy typowe dla laptopów, a nie PC-tów. Jednak dzięki temu sprawili, że stał się urządzeniem przenośnym łączącym zalety MacBook’a z komputerami iMac. Takie rozwiązanie sprawiło, że nasze Mac Mini są bardzo funkcjonalne i właśnie za to je cenimy.

  Niestety, jak każdy sprzęt elektroniczny Mac Mini od kalifornijskiej marki Apple, może ulec awarii. Przyczyny są naszym serwisantom z MacWorks dobrze znane. Zalania, upadki, przegrzania, wady fabryczne ujawniające się często po okresie gwarancyjnym producenta, mogą sprawić, że zauważysz problemy w działaniu Twojego bezprzewodowego internetu. W Mac Mini najczęstszą oznaką zwiastującą zbliżającą się konieczność wymiany WiFi jest uporczywie powtarzający się problem z zasięgiem. Jeśli wykluczysz usterkę swojego routera już wiesz, że nie pozostaje nic innego jak udać się do naszego serwisu MacWorks w Warszawie w celu dokładnej diagnozy i dokonania wymiany wadliwego WiFi na nowy. Jest to dość skomplikowana operacja wymagająca wieloletniego doświadczenia oraz specjalnie przygotowanego stanowiska pracy, dlatego stanowczo odradzamy próby takich napraw w warunkach domowych, gdyż może to jedynie zaszkodzić tak delikatnemu urządzeniu, jakim jest komputer Mac Mini. Oddając go do naszego serwisu masz pewność, że zajmą się nim odpowiedni ludzie, którzy zostali bardzo dokładnie przeszkoleni jak należy radzić sobie z takimi problemami. W naszym serwisie liczy się profesjonalizm i czas, dzięki czemu posiadamy ogromną satysfakcję z efektów końcowych naszych prac i możemy zagwarantować pełną satysfakcję z wykonanej usługi.

  Zalanie Mac Mini

  Zalanie Mac’a Mini, niewielkiego komputera amerykańskiego giganta z logiem jabłuszka, to bardzo częsty problem pojawiający się w naszym serwisie MacWorks w Warszawie. Mac Mini to nic innego jak komputer stacjonarny, na tle innych, typowych przedstawicieli tego gatunku wyróżniają go bardzo niewielkie rozmiary, którymi szczyci się firma Apple. Niestety, mimo swej wyjątkowości, nadal pozostaje zwykłym urządzeniem elektronicznym wrażliwym na nieprzyjazne mu czynniki zewnętrzne.

  Komputer Mac Mini został stworzony z myślą o pozostanie w warunkach biurowych, bądź domowych. Założenie jest takie, aby zajmował możliwie jak najmniej miejsca i nie odstraszał wyglądem. Konstruktorom marki Apple całkiem nieźle się to udało, co sprawiło, że zdobyli wielu nowych zwolenników. Szczęśliwi nabywcy tak małego komputera, zapatrzeni w jego odmienny wygląd względem klasycznych PC-tów często zapominają czym tak naprawdę jest. Jego konstrukcja nie zmienia faktu, że nadal jest to posiadacz karty graficznej, dysku twardego, pamięci RAM, karty sieciowej, procesora i w rezultacie całej płyty głównej, na której wszystkie te elementu są umiejscowione, krótko mówiąc jest to urządzenie elektroniczne i jak każde inne nie lubi kontaktu z jakąkolwiek cieczą. Warunki domowe lub biurowe pozornie wydają się być bezpiecznym, wręcz idealnym miejscem do użytkowania Maców Mini, po części jest to prawda, jednak nawet takie miejsca posiadają drugą stronę medalu. Praca, albo nasz ukochany dom to prawdziwy poligon dla naszych komputerów, które niemal przez cały czas są narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Upadki lub nadmierna ilość kurzu to tylko niektóre z nich, jednak najniebezpieczniejsza, potrafiąca być zabójcza dla elektroniki jest ciecz. W takich warunkach, w jakich znajduję się Mac Mini bardzo łatwo narazić go na kontakt z niemal każdym rodzajem płynów. Woda, soki, ciepłe oraz słodkie napoje towarzyszą nam przy pracy na naszym sprzęcie, prędzej czy później bardzo łatwo o wypadek, który może skutkować poważnymi konsekwencjami dla Mac’a Mini. Jednak jeśli już coś takiego nam się przydarzy, nie ma sensu wpadać w panikę, ale nie należy też tego w żaden sposób bagatelizować. Gdy doprowadzisz do zalania swojego komputera, jak najszybciej go wyłącz, zupełnie odłącz od sieci i udaj się do naszego serwisu MacWorks w Warszawie. Twoim komputerem zajmie się wyspecjalizowany w tego typu naprawach szwadron profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, który naprawę zacznie od dokładnego wyczyszczenia i wysuszenia wnętrza Mac’a Mini z wszelkiego rodzaju cieczy, używając do tego specjalnie stworzonego sprzętu, a następnie dokładnie oceni wyrządzone przez substancje płynne uszkodzenia. Należy wystrzegać się ogólnodostępnych na wielu forach internetowych domowych sposobów na osuszenie komputera. Wrzucenie Mac’a Mini do ryżu, który rzekomo ma „wyciągnąć” z niego wilgoć to tylko strata bardzo cennego czasu w takich przypadkach. Nie odkładaj wizyty w naszym serwisie MacWorks w Warszawie na później, gdyż każda minuta może ustrzec Twój komputer od bardzo kosztownych i kompletnie niepotrzebnych napraw.

  Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
   
  ©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple