Kiedy Apple przeniesie się do swojej nowej siedziby?

img_3235Już dawno nie odwiedzaliśmy placu budowy nowego kampusu Apple’a. Okazuje się, że od naszej ostatniej wizyty wiele się zmieniło. Wydaje się, że nad budową biura dla pracowników firmy pracują roboty, które wykonują wszystko z niesamowitą prędkością.

Nowy film z placu budowy świadczy o tym, że budowa kampusu znajduje się już w końcowej fazie. Na całej powierzchni dachu zamontowano już panele słoneczne jako alternatywne źródło zasilania. Ponadto, pracownicy już zaczynają wyrównywać teren, sadzić drzewa i instalować fontanny. Budynek jest luźno „owinięty” ponad 3000 kawałkami zakrzywionego szkła, które są największymi arkuszami zakrzywionego szkła na świecie.

Już prawie gotowy jest nie tylko główny budynek, ale i parking, który znajduje się pod ziemią na kilka pięter. W rezultacie na terenie kampusu będzie 10 980 miejsc parkingowych, a wszystkie parkingi będą wyposażone w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
Nowy kampus Apple pomieści 13 tysięcy pracowników, podziemia, gdzie będą w przyszłości odbywać się prezentacje produktów firmy, a 80 % terytorium pokryje zielony park. Firma planuje przenieść się do nowego domu już w trzecim kwartale przyszłego roku.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple