Oprogramowanie MacBooków

Usunięcie MacKeepera

Czyszczenie systemu macOS

Odzyskiwanie danych

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest, to co robimy z naszymi MacBookami, iPadami oraz iPhonami surfując w internecie, ściągając całe mnóstwo aplikacji, które często są nam do niczego nie potrzebne, a nawet grzebiąc w ustawieniach zaawansowanych, aby tylko sprawdzić jaki będzie wpływ dokonanych zmian. Produkty marki Apple są bardzo skomplikowane konstrukcyjnie i wyposażone w wiele najnowocześniejszych funkcji, krótko mówiąc są naszpikowane przeróżnymi technologiami, a wszystko jest oparte nie tylko na fizycznych podzespołach, ale przede wszystkim na oprogramowaniu, czyli narzędziu, które pozwala nam w łatwy sposób korzystać z aplikacji i kieruje prawidłowym działaniem całego sprzętu i jego wszystkich elementów. Niestety, jak to zawsze w takich przypadkach bywa, system, na którym opiera się niemal wszystko co związane z codziennym, prawidłowym funkcjonowaniem naszego laptopa, czy też telefonu, jest przez cały czas działania narażony na wiele niebezpieczeństw. IOS (system operacyjny w urządzeniach Apple) mimo swej unikalności i w przeciwieństwie do konkurencyjnego Androida, ogromnej odporności na wirusy, nie  jest w całości pozbawiony zagrożenia z tej strony. Zagrożenie niesie również nasza ingerencja w pliki systemowe lub po prostu zwykła nieuwaga, a najczęściej wynika to z naszej ciekawości, albo zwykłej niewiedzy. Oczywiście mamy do niej prawo, nie każdy jest informatykiem, a firma Apple tworząc swój system operacyjny, zrobiła to dla nas – zwykłych, przeciętnych użytkowników, aby każdy, nawet dziecko, mogło z łatwością korzystać z jego wszelkich funkcji, czy to w pracy, czy w szkole, albo w domu. Jednak istnieją pewne zagadnienia, jak w każdym urządzeniu elektronicznym wyposażonym w specjalnie napisany program, które są zarezerwowane dla bardziej zaawansowanych.

Pierwszą barierą, z którą możemy się zetknąć, są z pewnością ustawienia, szczególnie te bardziej zaawansowane. Zupełnie normalną rzeczą jest, chcieć mieć wszystko według swoich potrzeb i nie inaczej jest w przypadku naszych MacBooków, czy iPhonów, dlatego często najpierw zaglądamy do ustawień i docieramy do tych bardziej zaawansowanych, ale problem może pojawić się w momencie, w którym pewne hasła i sformułowania, których użył producent są dla nas niejasne, dwuznaczne, albo po prostu kompletnie ich nie rozumiemy. W takiej sytuacji zapominamy, że należy udać się do serwisu pogwarancyjnego Apple w Warszawie MacWorks, w celu uzyskania fachowej i bezpłatnej porady naszych pracowników i próbujemy działać intuicyjnie na własną rękę. Takie chodzenie po omacku, może być opłakane w skutkach dla nas i naszego urządzenia. Łatwo jest poważnie namieszać w oprogramowaniu, nie raz nieodwracalnie, gdzie jedynym wyjście okaże się reinstalacja systemu w naszym serwisie MacWorks oraz utrata ważnych dla nas danych. System operacyjny jest wgrany w nasz sprzęt na jego wewnętrzną pamięć, dokładnie tę samą, co nasze zdjęcia, filmy, dokumenty i muzyka, więc jeśli konieczna okaże się w ten sposób przeprowadzona naprawa, niestety wszystko utracimy.

Na szczęście nasi prawdziwi, doświadczeni fachowcy są w stanie odzyskać dane nie tylko z uszkodzonych dysków, ale również z błędów oprogramowania, albo naszych. W serwisie MacWorks w Warszawie dokonujemy usług odzyskiwania danych, nawet w najbardziej beznadziejnych przypadkach i co ważne, robimy to skutecznie. Czasem tak już jest, że przez nieuwagę usuniemy ważny dokument, bez którego nie mamy po co pokazywać się w pracy, ale dla naszych serwisantów to nie koniec, a dopiero początek pięknej przygody odzyskiwania dla Was niezbędnych plików, to dla nich prawdziwa pasja i przyjemność, jaką czerpią z obserwacji uśmiechniętych klientów, którym ratują karierę zawodową.

Warto pamiętać, że to nie jedyne niebezpieczeństwa, jakie na nas czyhają. Najgroźniejszym są złośliwe oprogramowania, a szczególnie jedno na MacBooki. Mowa tu o aplikacji nazywającej się MacKeeper, która jest na tyle przebiegła, że sprawia, iż sami wpuszczamy ją do naszego komputera. Wszędzie w internecie reklamuje się, jako najlepszy i niezawodny antywirus na system iOS. Wszystko wygląda w stu procentach legalnie, należy uiścić opłaty aktywacyjne, program posiada wiele funkcji, chroni nas nie tylko przed wirusami, ale i przed samym systemem, albo niepożądanymi gośćmi zaszyfrowując dostęp do naszych plików. Niestety, to przebiegły wirus, jedyny na system Apple’a, ciągle się aktualizujący i udoskonalany przez jego twórców. Zaczyna niewinnie, od skanowania naszych plików, wykrywania nieistniejących wirusów, ale później jest co raz gorzej. Potrafi spowalniać nawet najszybsze komputery, szyfrować dostęp do folderów i plików, zmuszając Cię do uiszczania opłat za ich odszyfrowanie, co może dziać się w nieskończoność. To tylko niektóre przykłady, jak złośliwy w swym działaniu potrafi być, ale w naszym serwisie MacWorks w Warszawie posiadamy niezbędne metody i doświadczenie, aby się go pozbyć raz na zawsze i rozwiązać wszelkie problemy z nim związane.

Podsumowując, jeśli usuniesz swoje pliki, albo zrobi to za Ciebie urządzenie, ściągniesz wadliwą aplikację, lub złośliwe oprogramowanie, dokonasz niepełnej i uszkodzonej aktualizacji, nie trać nadziei, tylko zgłoś się do naszego serwisu MacWorks w Warszawie, w którym nasi specjaliści poczynią niezbędne naprawy, abyś mógł dalej cieszyć się ze stabilności i prostoty systemu iOS.

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©2019 MacWorks Warszawski serwis Apple

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?