Apple wymyślił urządzenie mobilne z elastycznym, składanym ekranem.

apple-granted-patent-for-a-flexible-iphone

Biuro patentów i znaków towarowych Stanów Zjednoczonych opublikowało nowy projekt Apple’a, który opisuje smartfon z elastycznym i składanym ekranem. Specjaliści z firmy przedstawili kilka możliwych sposobów zgięcia urządzenia mobilnego.

folded-2
W zgłoszeniu patentowym Apple opisano iPhone, który może składać się z kilku części połączonych ze sobą zawiasami (w zgłoszeniu opisano różne rodzaje połączeń, w tym, magnetyczne).
Elastyczny wyświetlacz, w zamyśle inżynierów, ma być przymocowany do części urządzenia i ukrywać miejsca połączeń. Częściowo urządzenie powinno się obracać, składać się i rozkładać, a elastyczny wyświetlacz wyginać się w miejscach łączenia części. W zgłoszeniu opisano różne warianty takiej konstrukcji.

folded-4
Apple nazywa urządzenie składanym smartfonem, ale nie tylko – w zgłoszeniu znajduje się specjalne zastrzeżenie, że jest to projekt poglądowy do celów ilustracyjnych i może zostać zastosowany w laptopie, tablecie, słuchawkach, słuchawkach dousznych lub w innych mobilnych urządzeniach takich, jak telefon komórkowy, czy odtwarzacz muzyki.
Podobną konstrukcję mogą mieć również urządzenia większe, takie jak komputer stacjonarny, telewizor, albo dekoder.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple