Google wydało nową aplikację PhotoScan – „skaner przyszłości” dla iPhone’a

Google wydała nową aplikację dla systemu iOS, która, według twórców, jest w stanie tchnąć życie w stare zdjęcia. Program pod nazwą PhotoScan pozwala na skanowanie wywołanych już zdjęć za pomocą aparatu w telefonie, a następnie zapisywanie ich w formie elektronicznej.

Rozwojem narzędzia zajmowała się ekipa z usługi Zdjęcia Google. Dzięki PhotoScan użytkownicy nie tylko mogą robić zdjęcia, ale i tworzyć zaawansowane cyfrowe kopie. Specjalne algorytmy zapewniają usuwanie odblasków, a kadrowanie zdjęć odbywa się w trybie automatycznym, w oparciu o rozpoznawanie kątów.

W wyniku skanowania zdjęć jest kopiowany kształt prostokąta z poprawioną perspektywą. Ramki zawsze obracają się prawidłowo, niezależnie od tego, w jakim stanie jest skanowane zdjęcie.

„Proszę zachować stare zdjęcia i tchnąć w nie nowe życie, używać ich do tworzenia filmów dokumentalnych, stosować na nich filtry i inne skuteczne narzędzia do obróbki. Aby udostępnić skan zdjęcia, wystarczy wysłać link” – zachęcają twórcy.

Program daje możliwość bardzo szybkiego skanowania zdjęć, dzięki czemu przetwarzanie zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Inną cechą PhotoScan jest możliwość bezpłatnego przechowywania zdjęć w serwisie Google Photo z możliwością wyszukiwania.

Kopie zapasowe zeskanowanych zdjęć można zapisać za pomocą aplikacji Google Zdjęcia. Przechowywane są chmurze, uporządkowane i dostępne do wyszukiwania.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata Apple’a i móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple