Tutaj rodzi się magia: Jonathan Ive pokazał tajne studio projektowania Apple

W przeddzień rozpoczęcia sprzedaży nowej książki „Designed by Apple in California” główny projektant Apple Jonathan Ive, udzielił wywiadu na temat projektowania portalu Casabrutus. Top-manager nie tylko opowiedział o swojej pracy nad produktami „jabłuszkowej” firmy, ale również pokazał tajne studio projektowe, w którym powstają nowe modele iPhone’a i Mac’a.


Firma z Cupertino wyróżnia się wieloma aspektami w swojej działalności. Jednym z nich jest podejście do projektowania. Każdy produkt Apple’a jest punktem odniesienia wzornictwa przemysłowego i unikalnych dla branży rozwiązań, urządzenia tej marki są doskonalsze od wszystkich konkurencyjnych i wyznaczają trendy na rynku.

W tym tygodniu Apple zaprezentowała książkę pod tytułem „Designed by Apple in California”, która obejmuje 20 ostatnich lat w projektowaniu produktów firmy. W wywiadzie Jonathan Ive powiedział o przyczynach, które doprowadziły do powstania tej książki. Jego zdaniem, publikacja pokazuje, jak nieprzewidywalne mogą być pomysły, a katalog zdjęć produktów pozwala na szersze spojrzenie w „niesamowitą ewolucję projektu Apple”.
Zespół projektantów Jonathana Pigwa działa razem od ponad 25 lat. „W ciągu tych lat udało nam się stworzyć zespół i środowisko, które, jak mi się wydaje, zwiększa prawdopodobieństwo powstawania najlepszych pomysłów, a kiedy już się pojawiają, to dostrzeżenie ich i rozpoczęcie nad nimi pracy” – powiedział główny projektant Apple.

„Studio projektowania Apple, to prawdziwy warsztat. Wykonujemy trójwymiarowe przedmioty, tworzymy dużą liczbę prototypów” – dodał Ive.

W książce znajduje się 450 zdjęć autorstwa Andrew Zuckermana. Książka jest dostępna w dwóch formatach: małym (259,1 x 323,9 mm) i dużym (330,2 x 412,8 mm). W zależności od formatu książka kosztuje odpowiednio 199 i 299 dolarów.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata Apple’a oraz móc dzielić się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple