Serwis Mac Pro Warszawa

naprawa mac pro

Kurier Warszawa

99 49 zł w dwie strony

Kurier Okolicy Warszawy

199 99zł w dwie strony

inPost paczkomaty

cała Polska
30 zł w dwie strony

Darmowa diagnoza i profesjonalna naprawa Mac Pro

Umów się na darmową diagnozę

w wygodnym dla Ciebie czasie.

22 506 50 12

lub wypełnij formularz poniżej,
a nasz pracownik oddzwoni
(odpowiedź do 24h)  Jak działamy?

  • Przyjęcie

   Rejestracja zgłoszenia w systemie serwisowym. Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia i ma możliwość monitorowania procesu przez stronę internetową.

  • Diagnoza uszkodzenia

   Wykonanie podstawowych czynności serwisowych.
   Diagnoza uszkodzenia. Oszacowanie uszkodzeń.

  • Czas i koszt

   Informacja telefoniczna/mailowa o:
   usterkach, czasie, kosztach.

  • Naprawa

   Naprawa uszkodzonych elementów.
   Przygotowanie urządzenia do testów.

  • Testy diagnostyczne

   W przypadku pomyślności wszystkich testów sprzęt zostaje przygotowany do wydania.

  • Zwrot

   Klient otrzymuje dokument potwierdzający
   naprawę oraz gwarancję.

  Serwis Mac Pro w Warszawie – MacWorks, naprawia mac pro na miejscu. W serwisie na warszawskim Wilanowie oraz w Centrum, posiadamy wszelkie niezbedne podzespoly do naprawy Mac Pro. W Warszawie nasz serwis przeprowadza niedrogie i szybkie naprawy mac pro. Wymieniamy uklady grafiki, naprawiamy złacza, ładowanie, zasilacze. W Macu pro serwis macworks tanio i skutecznie usuwa wszystkie powstale uszkodzenia. Nasi pracownicy na pytania dotyczace napraw, poprawnosci działania sprzetu moga udzielić wszelkich niezbednych informacji, zachecamy do kontaktu za pomoca naszych formularzy kontaktowych oraz numeru infolini serwisu apple macworks.

  Mac Pro wymiana pamięci RAM

  Pamięć RAM jest ważnym elementem każdego Mac Pro. Czasem zdarza się jednak, że została ona uszkodzona przykładowo po zalaniu urządzenia albo po prostu jej parametry już przestają być wystarczające na potrzeby użytkownika. W Mac Pro powinno znajdować się więcej niż jedno miejsce na pamięć, jednakże czasem wszystkie już są zapełnione, a warto również wspomnieć, że pamięć w jednym module jest lepsza niż taka sama w kilku modułach. Przykładowo jedna pamięć 8 GB jest lepsza w swym działaniu niż dwie po 4 GB.

  Jeśli komputer zaczyna działać coraz wolniej, to oznacza, że Mac Pro wymaga już wymiany pamięci.

  Wymiana pamięci RAM może wydawać się łatwa, niestety wiadomo, że budowa Mac Pro raczej nie jest taka prosta. Osoba niedoświadczona może bez problemu w kilka minut doprowadzić do uszkodzenia nowych modułów pamięci, albo nawet do zniszczenia wielu innych elementów.

  Jeśli Mac Pro wymaga wymiany pamięci RAM, zapraszamy do MacWorks. Mamy tutaj nie tylko specjalistyczne narzędzia, ale również ogromne doświadczenie, które może zagwarantować, że Mac Pro wyjdzie z zabiegu wymiany pamięci bez szwanku. Mamy do zaoferowania najlepsze na rynku części, abyśmy mogli być pewni, że nasi klienci są zadowoleni.

  Mac Pro wymiana dysku hdd na ssd lub zużytego dysku na nowy.

  Magazynowanie informacji, odtwarzanie filmów, wyświetlanie zdjęć i wiele wiele innych codziennych czynności, które są wymagane od Mac Pro nie potrzebują maksymalnej wydajności urządzenia, ale niezbędna jest szybka reakcja systemu. Żaden użytkownik nie ma ochoty czekać zbyt długo na załadowanie kolejnych informacji czy zawartości multimedialnych.

  Aby doprowadzić do szybszych reakcji Mac Pro najlepiej jest podjąć się wymiany dysku HDD na dysk SSD. Różnice w działaniu są dostrzegalne już przy uruchamianiu systemu, potem w trakcie odtwarzania każdego programu, pliku czy kopiowaniu czegoś. Zmiana jest niezwykle zauważalna przy grach komputerowych.

  Mac Pro ma niestety dość skomplikowaną budowę, więc lepiej nie męczyć się samemu z wymianą HDD na SSD, tylko powierzyć tę czynność specjalistom MacWorks. Jesteśmy w stanie zrobić to szybko i sprawnie, przy wykorzystaniu naszej wiedzy zamienia się to w dziecinnie prostą czynność, więc możemy dać Państwu gwarancję, że nie będziecie zawiedzeni.

  Mac Pro grzeję się – czyszczenie wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej

  Przegrzewający się procesor, to problem przy którym warto byłoby dość szybko zareagować, żeby nie doprowadzić do ostatecznego przegrzania, co wymaga wymiany całego podzespołu. Jakie są oznaki, że procesor Mac Pro przegrzewa się? Przede wszystkim zauważalne zwolnienie pracy komputera, słyszalnie zwiększone obroty wentylatorów i ogólnie głośniejsza  praca całego urządzenia.

  Oprócz układu chłodzenia procesora Mac Pro ważną rolę odgrywa również pasta termoprzewodząca. Niestety nie jest ona częścią działającą dożywotnio. Żywotność pasty termoprzewodzącej jest zależna od używanej mieszanki, czasem jest to po prostu kilka miesięcy. O potrzebie wymiany pasty informują nas wymienione wcześniej oznaki, że procesor zaczyna się przegrzewać.

  MacWorks oferuje usługę wymiany pasty termoprzewodzącej, przy czym dokładamy tu również przegląd i czyszczenie układu chłodzenia, którego praca zostaje upośledzona, jeśli jest on wyraźnie zanieczyszczony. Używamy najlepszych dostępnych past, aby Mac Pro miał sprawny, nieprzegrzewający się procesor przez jak najdłuższy czas.

  Mac Pro czyszczenie układu chłodzenia

  Układ chłodzenia jest niezwykle ważnym elementem Mac Pro, bez niego urządzenie bardzo szybko i bezpowrotnie przestałoby działać. Niestety układ ten jest również częścią wrażliwą na czynniki zewnętrzne. Tryb pracy układu chłodzenia Mac Pro może przywieść na myśl odkurzacz, więc łatwo się domyślić, że ta część gromadzi kurz i zanieczyszczenia.

  Niewielka ilość kurzu nie niweluje działania układu chłodzenia Mac Pro, niestety po jakimś czasie warstwa brudu jest już dość pokaźna i wtedy doprowadza ona do upośledzenia układu, co w późniejszych skutkach powoduje przegrzewanie układów płyty głównej. W dalszej perspektywie czynniki te doprowadzają do samoistnego wyłączania Mac Pro a nawet do stałego uszkodzenia płyty głównej. Warto wspomnieć, że nawet jeśli nie zostanie ona doszczętnie zniszczona, stałe przegrzewanie się wyraźnie skróci żywotność zespołu.

  Warto zwracać uwagę na to, czy Mac Pro nie przegrzewa się, a co jakiś czas oddać go do MacWorks, gdzie nasi specjaliści oczyszczą układ chłodzenia, sprawdzą, czy nie zaszły jakieś szkody, będą mogli wymienić pastę termoprzewodzącą, co pozwoli przywrócić Mac Pro do dobrego działania i wyraźnie przedłużyć jego żywotność.

  Mac Pro naprawa zasilacza

  Zasilacz jest kolejnym istotnym elementem Mac Pro, jego zadaniem jest przetworzenie napięcia przemiennego na napięcie stałe, które jest niezbędne do prawidłowej pracy komputera.

  Jeśli zasilacz Mac Pro został uszkodzony, dalsze użytkowanie urządzenia może doprowadzić do poważnych uszkodzeń innych części. Aby do tego nie dopuścić należy przede wszystkim obserwować działanie komputera, aby móc zareagować na czas. Warto również raz na około dwa lata oddać Mac Pro na przegląd oraz upewnić się, że zasilacz posiada dobrą wentylację.

  Awarie związane z zasilaczem to najczęściej uszkodzenie wtyczki, kabla albo kondensatorów. Jakie są jednak oznaki, że coś jest nie w porządku? Przede wszystkim jest to łatwo dostrzegalny problem z uruchomieniem Mac Pro i samoistne resetowanie się. Z mniej zauważalnych problemów mamy dziwne odgłosy ewentualnie zapach spalenizny dochodzący z wnętrza urządzenia.

  MacWorks proponuje jednak nie czekać na widoczne oznaki awarii. Zapraszamy do naszego serwisu na przegląd zasilacza MacPro, w czasie którego upewnimy się, że żadna z jego części nie jest naruszona i nie będzie sprawiać problemów. Jeśli jednak już coś zostało uszkodzone, specjaliści MacWorks bezproblemowo zajmą się naprawą zasilacza MacPro, aby nie dopuścić do uszkodzenia podzespołów urządzenia.

  Wymiana układu graficznego Mac Pro

  Karta graficzna Mac Pro nie jest najważniejszą częścią dla wielu użytkowników. Jednakże staje się ona istotna chociażby dla graczy, gdzie układ graficzny warunkuje dobry obraz i działanie w czasie grania.

  Jeśli jednak układ graficzny Mac Pro zostanie w jakiś sposób uszkodzony (czy to ze starości, czy przez przegrzanie) i przestanie być zdolny do działania, unieruchomi to niestety cały komputer, z którego nie będzie można korzystać.

  Wymiana karty graficznej Mac Pro jest również czasem potrzebna ze względu na fakt, że użytkownikowi nie wystarczają parametry, które ma dotychczasowy układ.

  Bez względu na pochodzenie problemu, wymiana układu graficznego Mac Pro nie należy do najłatwiejszych zadań. Ze względu na skomplikowaną budowę urządzenia bardzo łatwo można nieświadomie uszkodzić inne elementy, co tylko zwiększy późniejsze koszty serwisowania.

  Proponujemy Państwo usługi MacWorks, pracują tutaj doświadczeni specjaliści, którzy z pełną delikatnością zajmą się Mac Pro i bez żadnych przeszkód wymienią układ graficzny i jak najszybciej zwrócą Państwu w pełni sprawne urządzenie.

  Mac Pro reballing układów BGA (wymiana procesora, grafiki, SMC)

  Układy BGA (Ball Grid Array) wyróżniamy dzięki niewielkim kulkom ze stopu lutowniczego, które znajdują się na znacznej części układu (od spodu). Jest to technologia, której zaletą jest ograniczenie miejsca, które zajmuje układ scalony, dzięki temu można zaoszczędzić na wielkości i wadze urządzenia, z czego można wywnioskować, że BGA używane jest głównie w urządzeniach niestacjonarnych, do których zaliczamy właśnie Mac Pro.

  Znaczna część awarii urządzeń mobilnych jest wynikiem powstających mikropęknięć pod układem BGA, co doprowadza do braku połączenia elektrycznego. Przyczyny tego typu awarii to przede wszystkim wszelkiego rodzaju uderzenia i upadki.

  Warto wspomnieć, że przy tego typu technologii producent uniemożliwia wymianę poszczególnych układów scalonych. Jeśli więc Mac Pro wyraźnie wymaga naprawy, możemy polecić metodę napraw układów scalonych BGA, metodę zwaną potocznie reballingiem.

  Jakie są oznaki, że reballing może być niezbędny dla Mac Pro? Przede wszystkim wyróżniamy tutaj artefakty pojawiające się na wyświetlanym obrazie (artefaktami nazywamy różnorakie błędy: cienie, plamy, paski etc), całkowity brak obrazu i problemy takie, jak dość popularne przy wielu awariach, zawieszanie się komputera.

  Reballing jest dość skomplikowanym procesem, dlatego by nikogo nie zanudzić podzielimy go na podstawowe etapy: demontaż układu, usunięcie starego spoiwa, naniesienie nowych kulek cynowych, oczyszczenie płyty głównej Mac Pro i ostatecznie ponowny montaż.

  Reballing w Mac Pro jest zalecany w wypadku, kiedy uszkodzeniu uległy wyłącznie połączenia cynowe. Jeśli przyczyną awarii jest któryś z układów, będziemy zmuszeni skierować Państwa do innych usług MacWorks, ponieważ oznacza to, że wymagana będzie wymiana uszkodzonego układu.

  Reballing BGA procesem, który wymaga specjalnego urządzenia, które na szczęście znajduje się w MacWorks. Oprócz narzędzi oferujemy Państwu również rozległą wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają nam szybkie i sprawne działania, aby jak najszybciej oddać Państwu w pełni sprawny Mac Pro.

  Mac Pro naprawa systemu Mac OS X

  Po pewnym czasie użytkowania Mac Pro przestaje nam oferować szybkie uruchomienie systemu, odtwarzanie filmów czy otwieranie plików. Powoli programy zaczynają się zacinać, system działa coraz gorzej. Czym takie objawy są spowodowane? Pomyślmy teraz co się zmienia w miarę korzystania z Mac Pro? Każdego dnia ściągamy nowe pliki, dokumenty. Co jakiś czas instalujemy nowe programy i gry. To wszystko zajmuje kolejne miejsce na dysku Mac Pro. Nawet jeśli usuniemy dany program, on i tak pozostawi swój ślad i zajmuje część dysku.

  A jak wiadomo dysk Mac Pro nie ma miejsca nieograniczonego, więc w końcu miejsce się kończy, praca zwalnia i staje się uciążliwa dla użytkownika. Czy można w jakiś sposób temu zapobiec?

  W celu czyszczenia systemu operacyjnego OS X zapraszamy Państwa do MacWorks. Dzięki temu zabiegowi Mac Pro znowu pracuje szybko i wydajnie. Nasi specjaliści muszą wykonać cały szereg czynności, o których osobie niezwiązanej z branżą komputerowej, pewnie nawet się nie śniło. W bardzo dużym skrócie musimy usunąć zbędne elementy, które zaśmiecają dysk, co przywraca płynność pracy Mac Pro.

  Zachęcamy Państwa do wizyty w MacWorks, nawet jeśli komputer nie jest jeszcze maksymalnie spowolniony. Regularne czyszczenie systemu operacyjnego Mac OS X sprawi, że Mac Pro utrzyma płynność pracy i nie pozwoli doprowadzić do błędów systemu. Jeśli oddają Państwo Mac Pro na czyszczenie systemu, to mogą być Państwo pewni, że nie dojdzie tak łatwo do utraty danych przez błędy działania. W MacWorks przeprowadzamy profesjonalne czyszczenie systemu operacyjnego Mac OS X i optymalizowanie systemu. Gwarantujemy Państwu, że będzie to wybór, który spowoduje tylko zadowolenie z dobrego działania Mac Pro.

  Mac Pro naprawa po zalaniu płyty głównej

  Zalanie komputera to jedna z większych „tragedii”, które mogą spotkać użytkownika Mac Pro. Nie jest to tak łatwe w wykonaniu, jak zalanie telefonu, ale niestety spożywanie posiłków i dużych ilości napojów przy komputerze może skończyć się bardzo źle.

  Ale nie umoralniając, zwróćmy lepiej uwagę, co zrobić, jeśli już do zalania doszło? Przede wszystkim należy pamiętać o natychmiastowym odłączeniu komputera od zasilania i wyłączeniu go. Potem oczywiście musimy pamiętać o usunięciu takiej ilości płynu, jaką możemy. Przy użyciu chociażby ręczników papierowych usuńmy płyn, który stoi na powierzchni Mac Pro.

  Później tak naprawdę jedynym słusznym krokiem jest skierowanie się do serwisu. Specjaliści MacWorks mogą rozkręcić Mac Pro i profesjonalnie go osuszyć oraz odnaleźć części, które zostały uszkodzone.

  Skupmy się teraz na płycie głównej, w skrócie jest to część, na której znajduje się wiele drobnych elementów, które w dużej mierze warunkują działanie Mac Pro. Płyta główna jest niezwykle wrażliwa na działanie płynów, jeśli komputer jest uruchomiony mimo zalania, może dojść do bardzo poważnych uszkodzeń przez zwarcie, zaś jeśli komputer jest wyłączony, to i tak zachodzi proces utleniania, który powoli uszkodzi kolejne części.

  Naprawa płyty głównej Mac Pro jest skomplikowanym zadaniem, którego podjąć się może tylko specjalista. W poszukiwaniu takiej osoby mogą Państwo trafić do MacWorks. Doświadczeni ludzie i fachowe narzędzia sprawiają, że wszystkie naprawy przechodzą niezwykle sprawnie.

  Płyta główna wymaga dużego nakładu pracy, często maleńkie ścieżki wymagają naprawy, potrzebne jest lutowanie i tym podobne skomplikowane czynności. Jednak w serwisie MacWorks możecie Państwo zaufać, że naprawa przeprowadzana jest rzetelnie i poinformujemy Państwa o wszystkich znaczących szczegółach.

  Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
   
  ©2023 MacWorks Warszawski serwis Apple

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?