Popyt na nowe MacBooki Pro przekroczył wszelkie oczekiwania producenta.

macbookpro2016upsell

Dostawy nowych komputerów przenośnych MacBook Pro w czwartym kwartale będą wyższe, niż początkowo prognozowano. O tym informuje DigiTimes, powołując się na źródło w firmie Quanta Computer.
„Quanta Computer, jedyny producent MacBooków Pro, oczekuje, że dostawy komputerów przenośnych w IV kwartale będą większe, niż oczekiwano i spadły zaledwie o 2-3% w porównaniu z poprzednim kwartałem” – informuje gazeta. Popyt na nowe MacBooki Pro przekroczył oczekiwania producenta i zakłada się, że dostawy pozostaną na wysokim poziomie również w pierwszym kwartale 2017 roku.

Według szacunków analityków, w czwartym kwartale światowe dostawy komputerów przenośnych osiągnęły 41,65 mln sztuk, co daje 6,4% więcej, niż w poprzednim kwartale. Wzrost wziął się ze zwiększonego przedświątecznego popytu, a także z uruchomienia masowej produkcji nowych Macbooków Pro. Wysyłki Chromebook i urządzeń chińskich firm w ostatnim kwartale będą słabsze i raczej będą miały tylko niewielki wpływ na ogólne dostawy. Czwarty kwartał będzie pierwszym wzrostem, po ośmiu kwartałach spadku.

Według szacunków analityków, HP w IV kwartale pozostanie największym producentem komputerów przenośnych i jej przewaga nad Lenovo będzie nadal rosnąć. Dell przerzucił część swoich zasobów na sektor konsumenckich notebooków, co pozwoli firmie osiągnąć wzrost w tym kwartale, pomimo osłabienia popytu w segmencie. Nowe laptopy od Apple’a pokrzywdzone kilkoma negatywnymi opiniami na temat swojej ceny, zostały znacznie zmodernizowane i wyposażone w panel Touch Bar, co powinno skłonić wielu użytkowników do wymiany swoich starych komputerów. W takiej sytuacji i takich uwarunkowaniach na rynku, Apple w czwartym kwartale może stać się czwartym co do wielkości producentem na świecie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple