Najprostszy sposób, aby zwiększyć wydajność w grach na MacBook’u.

Komputery MacBook dawno przeszły na wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości. Na ekranach Retina jest tak wysoka gęstość pikseli, że ludzkie oko nie rozróżnia poszczególnych pikseli z normalnej odległości od ekranu. To zapewnia najwyższą szczegółowość obrazu i znacznie poprawia ogólną jakość obrazu, przy czym w wymagających grach wpływa to na wydajność grafiki.
Spadek wydajności wynika z bardzo prostej przyczyny, mianowicie jeśli odpalimy grę w domyślnej rozdzielczości, system skaluje ją do 2880 x 1440 pikseli lub wyższej. Oczywistym sposobem w tym przypadku, jest przejście do ustawień bezpośrednio w grze i zmiana rozdzielczości, ale istnieje również prostsze rozwiązanie, które nie wymaga nawet uruchomienia gry.

Jak zwiększyć wydajność gier na MacBook’u:

Możesz również wykonać poniższe czynności przy uruchomionej grze.

1. Otwórz program Finder i w górnym menu wybierz „Przejście” –> „Programy”.
2. W otwartym folderze „Programy”, podświetl ikonę gry, w której chcesz zwiększyć wydajność.
3. Wybierz opcję „Właściwości” w menu „Plik”.
4. Zaznacz pole wyboru „Otwórz w niskiej rozdzielczości”.
5.Zamknij i ponownie uruchom grę.
W niektórych grach i programach pole wyboru „Otwórz w niskiej rozdzielczości” jest już zaznaczone. To programy, które lepiej funkcjonują w określonej rozdzielczości lub w ogóle mogą pracować tylko w niej.

Jak masz jakikolwiek problem, zapraszamy do serwisu MacBooków w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple