Apple usuwa optyczne wyjście audio w MacBook Pro 2016

MacBookNoOpticalIn1

Mimo, że zapowiedź nowych komputerów Apple odbyła się już dość dawno temu, w sieci wciąż pojawiają się informacje o MacBook Pro 2016. Wcześniej eksperci już zorientowali się, że zaktualizowane komputery nie wyróżniają się wysoką specyfikacją, a w niektórych modelach dwa z czterech portów mają mniejszą przepustowość, ale to nie wszystkie cechy nowych MacBooków.

 

Na drugi dzień dowiedzieliśmy się o tym, że Apple postanowiła zrezygnować nie tylko z portu MagSafe oraz czytnika kart, ale i od optycznego wyjścia audio. Ostatnio głównie służyło ono do podłączenia różnych systemów multimedialnych i kina domowego. Dziennikarze portalu AppleInsider dowiedzieli się, że producenci zrezygnowali z cyfrowego audio w najnowszej generacji MacBook Pro dlatego, że taka opcja nie cieszy się dużą popularnością. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Apple. Firma podkreśla również, że w razie potrzeby użytkownicy mogą zawsze wykorzystać do przesyłania sygnału cyfrowego audio przez USB-C specjalne adaptery, które już pojawiły się w sprzedaży.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple