Zalany Macbook

Już niezliczoną ilość razy do MacWorks przychodzili klienci, którzy zgłaszali problem zalanego Macbooka. Komu nie zdarza się pić przy komputerze, niech pierwszy rzuci kamieniem. Wypadki niestety chodzą po ludziach, więc nie muszą się Państwo obawiać, nasi specjaliści nie spojrzą na Państwa nieprzychylnym okiem z powodu płynu w Macbooku. Widzieliśmy już komputery, z których można było spokojnie napić się kawy, starczyłoby dla wszystkich. Naprawdę niewiele może nas już zdziwić.

Zebraliśmy listę małych kroków, które pomogą Państwu uratować komputer przed zgubnymi skutkami zalania. Przede wszystkim polecamy jeden krok: najwyższa ostrożność. Najlepiej zaprzestać spożywania napojów przy komputerze, stawiania wypełnionych szklanek w okolicy Macbooka. Jednak rozumiemy, że każdemu czasem chce się pić, a mało kto umie odmówić sobie pobudzającej kawy w trakcie pracy przy komputerze. W MacWorks nic co ludzkie nie jest nam obce, doskonale rozumiemy potrzebę spożycia ciepłej herbaty czy kawy.

Jeśli więc już zdarzył się wypadek i niewidzialna ręka wylewa płyn na komputer, to przygotowaliśmy mały poradnik ratunkowy, który postawi Macbooka na nogi. Przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa czyli odłączamy komputer od zasilania i bezzwłocznie go wyłączamy. Jeśli jest to możliwe, można również wyciągnąć baterię, jeśli jednak nie mają Państwo pojęcia, jak to zrobić, prosimy to zostawić. Później odwracamy komputer do góry dnem, można podłożyć jakiś ręcznik, pozwalamy porządnie wyciec płynowi, który jeszcze nie dostał się zbyt głęboko. Delikatnie wycieramy płyn, który jest na powierzchni komputera.

Części z Państwa na pewno przyjdzie ochota, aby szukać rozwiązań w internecie. Oczywiście można wstawić komputer do ryżu, jeśli tylko mamy wystarczająco pieniędzy, żeby zakupić nowy. Nie należy również próbować ponownie włączyć komputera, czasem może nawet się włączyć, wydaje nam się wtedy, że już wszystko w porządku. Niestety nic bardziej mylnego, postępujące procesy zachodzące we wnętrzu urządzenia mogą doprowadzić do jego destrukcji nawet po pewnym czasie. Jednak może się wtedy okazać, że komputer jest już nie do odratowania.

Po zalaniu Macbooka ważny jest przede wszystkim czas, każda minuta sprzyja procesowi utleniania, co powoli niszczy delikatnie części wewnętrzne komputera. Dlatego zalecamy Państwu jak najszybciej zgłosić się do MacWorks. Czas poświęcony poszukiwaniu sposobów na samodzielne odratowanie komputera sprawia, że jego naprawa stanie się coraz droższa, ponieważ więcej elementów będzie wymagało wymiany.

Zalany Macbook wymaga rozkręcenia i dokładnego oczyszczenia, do tego potrzeba dużego doświadczenia, które mają fachowcy MacWorks. Dysponujemy tutaj odpowiednimi narzędziami i kadrą, która zna się na rzeczy, więc błyskawicznie naprawią wszelkie usterki, które powstały wskutek przedostania się płynu pod obudowę. Gwarantujemy Państwo, że w cyklu diagnostycznym odnajdziemy wszystkie wprowadzone przez płyn zniszczenia, fachowo wycenimy naprawę i wymianę niedziałających części i na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji. Zapewniamy, że wszyscy klienci wychodzą od nas bardzo zadowoleni.

W szybkim skrócie, co zrobić po zalaniu:

  • Odłączyć komputer od zasilania, wyłączyć go
  • Odwrócić do góry dnem
  • Delikatnie osuszyć płyn na powierzchni
  • JAK NAJSZYBCIEJ zanieść Macbooka do MacWorks

 

1 komentarz

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple