Najnowsza aktualizacja macOS 10.12.2 znacznie zwiększa czas pracy baterii MacBook’a Pro.

sierra macbook pro

W tym tygodniu Apple opublikowała aktualizację macOS 10.12.2 poprawiającą stabilność i niezawodność systemu, a także rozwiązuje problem z grafiką. Użytkownicy notebooków najnowszej generacji odkryli jeszcze jedną istotną poprawę – komputery zaczęły dłużej pracować w trybie offline.
Według właścicieli MacBook’a Pro 2016, po zainstalowaniu aktualizacji macOS 10.12.2 czas pracy bez ładowania znacznie wzrósł w porównaniu z macOS 10.2.1. Użytkownicy takich aplikacji, jak СoconutBattery, twierdzą, że podczas pracy na baterii laptop zużywa znacznie mniej energii, w wyniku czego, funkcjonalność urządzenia bardzo wzrosła.

„To już pewne, że macOS Sierra 10.12.2 wpływa na pracę mojej baterii. Teraz MacBook Pro działa 9-10 godzin przy normalnym użytkowaniu. Do aktualizacji zużycie prądu nie spadało poniżej 6 watów. Na macOS Sierra 10.12.2 nie przekracza 4 watów przy 60% jasności ekranu z włączonym czujnikiem światła!” – zaznaczył użytkownik lobo1978.

Użytkownik forum MacRumors o nicku JohnnyGo napisał:

„Przed aktualizacją miałem 7-9 godzin pracy na baterii z 50-60% jasnością ekranu. Teraz laptop działa do 10 godzin przy poziomie jasności 70-75% z tym samym obciążeniem (w tym Wi-Fi i Bluetooth).”

Jeśli Apple naprawdę zwiększyło czas pracy na baterii Macbook’a Pro w tej wersji, to wolało zrobić to po cichu, nie potwierdzając, że problem naprawdę istnieje.

Wcześniej, pierwsi uzytkownicy MacBook’a Pro z panelem Touch Bar skrytykowali Apple’a ze względu na czas pracy baterii będącej na wyposażeniu tego modelu. Zamiast deklarowanych przez producenta 10 godzin, przenośne komputery działały bez ładowania od 3 do maksymalnie 6 godzin.
Przy tym wiele zagranicznych serwisów przeprowadziło własne pomiary. Wyniki w TechCrunch to 9 godzin i 35 minut 13-calowego modelu. W Mashable mówiono o 10 godzinach ciągłej pracy. The Wall Street Journal 13-calowy model był w stanie „pomęczyć” przez 9 i pół godziny. Engadget mogło od 9 do 10 godzin oglądać filmy na 15-calowym modelu. Jednak w The Verge, 13-cali pracowało zaledwie 5,5 godziny.

Aktualizacja macOS Sierra 10.12.2 pojawiła się na początku tygodnia. W tym wydaniu twórcy przygotowali poprawki błędów podstawowych, a także ulepszenia w zakresie niezawodności działania niektórych funkcji. Między innymi Apple postanowiło usunąć licznik, który analizował pozostały czas pracy do rozładowania baterii w laptopie.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple