Gracze się cieszą: do nowego MacBook’a Pro można podłączyć stację dokującą Razer Core z grafiką MSI GTX 1070!

mac razer

W tym roku firma Razer zrobiła prawdziwy prezent dla wszystkich hardkorowych graczy . Marka wydała na rynek stację dokującą, która umożliwia podłączenie do notebooka dedykowany akcelerator graficzny. Początkowo przeznaczeniem tej stacji była instalacja tylko w komputerach stacjonarnych, jednak urządzenie, jak się okazało, można używać również w nowych MacBook’ach Pro, o czym przekonał się użytkownik Reddit o nicku Fakebanana.
Autor postu stał się właścicielem nowego Macbook’a Pro z ekranem 13 cali. Uruchomił z laptopem stację Razer Core z topową kartą graficzną GeForce GTX 1070. To, co z tego wyniknęło, opisał w artykule „Moje doświadczenia z podłączenia 13-calowego Macbooka Pro do Razer Core”.
Do pracy ze stacją dokującą stosuje port Thunderbolt 3 ze złączem USB-C: przepustowość tego interfejsu teoretycznie może osiągnąć 40 Gb/s. Pasjonat zaczął od prostego połączenia Razer Core do laptopa, ale bezskutecznie, gdyż karta graficzna nie pojawiła się w podłączonych urządzeniach.
Wtedy postanowił zainstalować najnowsze sterowniki Nvidia i zautomatyzować skrypty eGPU. Też bezskutecznie. Fakebanana próbował podłączać Razer Core do komputera MacBook Pro na różnych etapach uruchamiania systemu operacyjnego, użył nawet kabla o przepustowości do 40 Gb/s, ale to nie miało sensu – laptop nadal nie widział zewnętrznej karty graficznej. Nie pomogła również wymiana grafiki na ASUS RX 460.

Internauta, wpadał już w rozpacz i chciał zrezygnować z dalszych prób, gdy nagle postanowił zainstalować na laptopie Windows 10 w trybie Boot Camp i wszystko zaczęło działać jak należy – system operacyjny z powodzeniem wykrył kartę graficzną, co pozwoliło uruchomić na MacBooku Pro najbardziej pożądaną grafikę przez gry.

Razer Core to obudowa, wewnątrz której znajduje się miejsce dla pełnowymiarowej karty graficznej z interfejsem PCI Express x16, a także pozwala na rozproszenie energii cieplnej do 375 Watów. Sama stacja jest zasilana z sieci prądu przemiennego. Jest wyposażona w cztery porty USB 3.0 i port Gigabit Ethernet. Cały Razer Core waży około 5 kg.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a i móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple