MacBook Pro 2016: za co użytkownicy pokochali, a za co znienawidzili nowego laptopa od Apple?

new_macbook_pro_2016_review_1000b_thumb

Nowy MacBook Pro okazał się najbardziej kontrowersyjnym urządzeniem firmy Apple w ciągu ostatnich kilku lat, jeśli brać pod uwagę opinie krążące w internecie, ankiety w sieci oraz zdanie ekspertów. Rzeczywiście, w czasie, gdy jedni uwielbiają wygodę pracy z Touch Bar, możliwość podłączenia kilku monitorów 5K i niewielkie rozmiary laptopa, inni skarżą się na słabą wydajność i czas pracy laptopa w oparciu o zasilanie z baterii, brak klasycznych złączy i „świecące jabłko”. Wydanie 9to5mac, przeprowadziło ankietę wśród odwiedzających, aby dowiedzieć się, co im się spodobało lub nie w najnowszym modelu MacBook’a Pro 2016.
Od razu zauważmy, że jeden respondent mógł zaznaczyć kilka pozycji, więc dokładnie stwierdzić ile osób wzięło udział w ankiecie, nie sposób. Według statystyk, oddano około 80 000 głosów, z czego około 50 000 pozytywnych.

Najbardziej w nowych MacBookach Pro użytkownicy cenią sobie Touch ID (14,1% głosów), jasny wyświetlacz z doskonałym oddaniem barw (12,27%), cienka obudowa (11,81%), duży gładzik Force Touch (9,84%) i panel dotykowy Touch Bar (9,34%). Rzeczywiście, nowy sposób zarządzania stał się poważnym atutem dla wielu użytkowników, a deweloperzy aktywnie zaczęli pracować nad wsparciem dla drugiego wyświetlacza w komputerach przenośnych Apple’a.
Użytkownicy również docenili wysokiej jakości efekty dźwiękowe, klawiaturę z mechanizmem „motyl” drugiej generacji do łatwiejszego pisania, dysk SSD o pojemności do 2 TB i obecność portów USB-C.

Co do negatywnych elementów, związanych z nowym Macbookiem Pro, to tu odpowiedzi były dość przewidywalne. Z dużą przewagą prowadzi cena laptopów – 31,12%. Głosowanie przeprowadzono wśród amerykańskich i europejskich użytkowników , ale nawet w USA uważają, że cena to urządzenie jest zbyt wysoka. Druga rzecz, na którą użytkownicy zwrócili uwagę to zamiana zasilacza MagSafe na USB-C. z Tego faktu niezadowolony jest co piąty użytkownik – 21,04%. Z tym nie można się nie zgodzić, gdyż magnetyczne złącze było korzystniejsze dla tych laptopów i wyróżniało Apple’a od konkurencji na rynku.
Brak portów (13,97%) to trzecia zmiana, której nie pochwalają użytkownicy w nowych Macbookach Pro, bo teraz nie można podłączenie zwykłego urządzenia do pracy, jak i naładowanie iPhone’a nie jest już możliwe. Na czwartym i piątym miejscu znajdują się odpowiednio niska wydajność (9,62%) i autonomia (8,25%). Ze względu na zmniejszenie gabarytów producent musiał pójść na zmniejszenie baterii, co wpływa na czas pracy baterii urządzenia.

Tym nie mniej, MacBook Pro świetnie się sprzedaje. Nowy model stał się najpopularniejszym w historii serii. Jednakże, dokładnych informacji dowiemy się z najbliższego finansowego raportu, który zostanie opublikowany na początku przyszłego roku.

A co Wam podoba się lub w nowym MacBook Pro?

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple