Zalany Macbook Air

Ciepła herbatka w zimny wieczór, a może zimny sok gorącym latem? Nieważne co lubimy pić i kiedy, ważne, że mało komu chce się odchodzić daleko od komputera, żeby to zrobić. Kiedy Macbook Air stoi na biurku, łatwiej jest położyć szklankę w zasięgu ręki niż chodzić do kuchni co kilka chwil. Nasza wygoda nie zawsze jest równa z bezpieczeństwem komputera, można powiedzieć, że częściej zagraża jego dobru niż pomaga.

Jeśli już trzeba pić przy komputerze, to należy zachować ostrożność i dołożyć wszelkich starań, by nie stworzyć sytuacji, kiedy płyn dostaje się do komputera. Jednak z doświadczenia już wiemy, że wypadki zdarzają się każdemu. Doskonale rozumiemy chęć picia w trakcie pracy przy komputerze oraz to, że jeden fałszywy ruch i cała zawartość szklanki trafia prosto na Macbooka Air.

Co możemy wtedy zrobić? Jeśli nasz Macbook Air zostaje zalany, możemy poczynić kilka ważnych kroków, żeby możliwe było jego uratowanie. Przede wszystkim jak najszybciej odłączyć komputer od zasilania i go wyłączyć. Jeśli umieją Państwo szybko i sprawnie wyjąć baterię, również polecamy to zrobić.

Następnym ważnym krokiem jest starcie nadmiaru płynu z komputera i odwrócenie go do góry dnem, żeby umożliwić grawitacji wyciągnięcie płynu z wnętrza komputera. Nie próbujmy już włączać komputera, należy go niezwłocznie zanieść do serwisu, gdzie fachowcy MacWorks profesjonalnie zajmą się Państwa sprzętem.

Przypominamy, że liczy się czas, kolejne minuty, kiedy płyn znajduje się we wnętrzu Macbooka Air są dla niego zgubne. Pod obudową zachodzi proces utleniania, który stopniowo niszczy delikatne części wewnętrzne komputera, powodując, że coraz więcej elementów będzie wymagało naprawy lub wymiany. W tym wypadku zwłoka równa się zwiększeniu kosztów naprawy lub nawet uniemożliwieniem przywrócenia komputera do działania.

Po wstępnym osuszeniu komputera powyższymi krokami, zapraszamy Państwa do MacWorks, tutaj nasi fachowcy dysponują dużym doświadczeniem i profesjonalnymi narzędziami, więc szybko i sprawnie zajmą się Państwa zalanym Macbookiem Air.

Specjaliści MacWorks spotkali się z bardzo ciekawym pomysłem suszenia Macbooka Air suszarką, prosimy pod żadnym pozorem tego nie robić. Osuszenie komputera to sztuka wymagająca doświadczenia i odpowiednich narzędzi, przy zwykłej suszarce możemy doprowadzić między innymi do zniszczenia klawiatury.

Gwarantujemy Państwu przeprowadzenie pełnego cyklu diagnostyki, który pozwoli nam odnaleźć wszystkie zniszczenia wyrządzone przez płyn i dokładnie wycenić niezbędne naprawy i wymiany. Sprawnie oczyścimy Państwa komputer i zapewniamy, że później już w stałym kontakcie z Państwem ustalimy, co trzeba zrobić dalej. Wszystkie naprawy wykonujemy przy użyciu profesjonalnych narzędzi, a do wymiany elementów używamy tylko oryginalnych części zamiennych, co gwarantuje, że nie stracą Państwo na jakości działania urządzenia.

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple