Apple usuwa opcję liczenia czasu pracy akumulatora w macOS po skargach na wydajność baterii w MacBook’u Pro.

slow battery 1

Apple usuwa licznik, który analizował czas pracy baterii MacBook’a z górnego menu macOS po skargach użytkowników na czas pracy baterii w nowym Macbook’u Pro. W aktualizacji macOS Sierra 10.12.2 użytkownicy mogą zobaczyć tylko procent naładowania baterii, ale nie przewidywany czas pozostały do całkowitego rozładowania akumulatora.
Jak dowiedział się autor bloga The Loop, deweloperzy Apple’a są niezadowoleni z braku dokładności obliczeń czasu pracy laptopa. Rzecz w tym, że parametr ten w dużej mierze zależy od aktywnych zadań, a także wielu czynników, które wpływają na całkowity pobór mocy MacBook’a.

W ciągu kilku dni po zainstalowaniu aktualizacji, użytkownik widzi niższy stan naładowania akumulatora niż rzeczywisty. Od razu po aktualizacji MacBook wykonuje ponowne indeksowanie dysku do pracy Spotlight, a także Siri i aplikacji zdjęcia, które może trwać przez kilka godzin. Szczególnie dotyczy to systemów, które mają dużo plików. Nie czekając na zakończenie indeksowania zawartości, użytkownik zauważa błędne informacje na temat wydajności baterii swojego Macbook’a.

To samo dotyczy aplikacji „Zdjęcia”, która również przeprowadza obróbkę fotografii. Czas znowu zależy od tego, jak dużo mamy zdjęć. Jednak proces ten znacznie wpływa na przewidywany czas pracy na baterii.
Apple poinformowało o trzech funkcjach, które zakłócają stan licznika w macOS:

Synchronizacja iCloud – funkcja Wspomnienia, rozpoznawanie twarzy, obiektów i cen, a także początkowa synchronizacja ustawień MacBook’a w tle.
Indeksowanie Spotlight – mechanizm wyszukiwania działa nieprzerwanie w tle, skanując zmodyfikowane pliki. Ponadto, po aktualizacji system operacyjny wykonuje ponowne indeksowanie całej zawartości dysku.
Programy – aktywne aplikacje na MacBook’u wpływające na stan baterii.

W większości przypadków te właśnie aspekty są przyczyną nieprawidłowego prognozowania czasu pracy komputera przenośnego na baterii. Wszystkie te procesy odbywają się w tle i mocno obciążają procesor. Biorąc pod uwagę te czynniki, Apple uznało za stosowne zrezygnować z licznika czasu w górnym pasku menu. Przy tym, przybliżony czas pracy laptopa bez ładowania można znaleźć w standardowej aplikacji Monitorowanie systemu w karcie Energia.
Wcześniej pierwsi klienci MacBook’a Pro z panelem Touch Bar skrytykowali firmę Apple ze względu na czas pracy baterii. Zamiast deklarowanych przez producenta 10 godzin, przenośne komputery pracują bez ładowania od 3 do 6 godzin.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple