Jak przywrócić w górnym menu macOS Sierra 10.12.2 informacje o pozostałym czasie pracy do wyczerpania baterii.

macos-10-12-2-610x276

W tym tygodniu Apple opublikowało aktualizację systemu operacyjnego macOS Sierra 10.12.2, który naprawia kilka błędów oraz wprowadza ulepszenia do systemu bezpieczeństwa.
Jedną z innowacji platformy było zniknięcie z górnego wiersza informacji o pozostałym czasie pracy MacBook’a na akumulatorze. Według firmy, prognoza jest zbyt niedokładna, więc może wprowadzać użytkowników w błąd. Wszystko zależy od tego, jakie zadania są wykonywane na komputerze w jednym czasie.

Opinie na ten temat są podzielone, niektórzy poparli tę inicjatywę. Inni uważają, że Apple po prostu próbuje ukryć prawdziwy problem z wytrzymałością baterii MacBook’a. W każdym razie, użytkownicy mają możliwość odzyskania statusu informacji o pozostałym czasie pracy laptopa.
Przed zainstalowaniem aktualizacji należy skopiować plik Battery.menu z macOS 10.12.1 lub starszej wersji systemu. Jeśli jeszcze nie zainstalowano aktualizacji, otwórz w Finderze następujący folder (polecenie Przejście –> Idź do katalogu):

/System/Library/CoreServices/Menu Extras/

Stąd skopiuj plik Battery.menu. Jeśli już zaktualizowałeś macOS do nowej wersji, wystarczy pobrać gotowy plik z internetu.
Po zainstalowaniu aktualizacji macOS Sierra 10.12.2 ponownie otwórz powyższy folder. Teraz wystarczy przenieść Battery.menu do niego i ponownie uruchomić system.

Ważne jest, aby pamiętać o tym, że macOS nadal liczy tylko przybliżony czas pracy na baterii, jednak teraz te informacje znaleźć można tylko w zakładce energia w aplikacji monitorowanie systemu.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple