Apple przygotowuje trzy różne modele iPhone’a 8, z których jeden otrzyma dwa miejsca na karty SIM.

Choć nowa generacja smartfonów Apple zostanie przedstawiona dopiero we wrześniu przyszłego roku, plotki o nowych iPhonach dostają się do internetu z niezwykłą regularnością. Dziś w chińskim serwisie Weibo pojawiły się informacje o jeszcze jednej technologicznej nowości zawartej w iPhonie 8.
Chodzi o możliwości użycia dwóch slotów na karty SIM. Według niektórych danych, taka wersja iPhone’a zostanie wprowadzona do sprzedaży na terenie Chin, gdzie smartfony z dwoma slotami SIM stały się powszechne.

W tej chwili nie możemy odpowiedzieć na wiele pytań, w tym czy obie karty SIM operatorów komórkowych będą mogły obsługiwać sieci LTE, o ile droższa będzie taka wersja iPhone’a 8 i w jakich konfiguracjach będą dostępne dwa sloty.

W lipcu tego roku Apple opatentował telefon z dwiema kartami SIM. W dokumencie firmy, opublikowanym przez Biuro patentów i znaków handlowych USA, opisano technologię Dual SIM Dual Active (DSDA) – sposób funkcjonowania smartfonów z dwoma aktywnymi liniami. Innymi słowy, iPhone może znajdować się jednocześnie w dwóch sieciach operatorów i pozwoli na wykonywanie połączeń i ich odbieranie niezależnie od siebie.
Według jednej z wersji, w 2017 roku Apple zaprezentuje trzy wersje iPhone’a. Dwie z nich z 4,7 i 5,5-calowym ekranem będą odnosić się do podstawowej serii, a trzecia będzie flagowym rozwiązaniem z w pełni szklaną obudową, bezprzewodową możliwością ładowania, wyświetlaczem OLED i być może z dwoma slotami na karty SIM. Na ważnych dla Apple’a rynkach Chińskim, Indyjskim i Brazylijskim jest duży popyt na komórki, które pozwalają na jednoczesne użycie dwóch kart SIM.

Przy okazji, informacje o tym, że jeden z nowych modeli iPhone’a będzie posiadał wyświetlacz OLED, wydają się być bardzo prawdopodobne. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy iPhone z wyświetlaczem na organicznych diodach LED ukaże się już w 2017 roku.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a, Microsoft i Google.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple