Apple Pencil może pojawić się w przyszłych modelach iPhone’a.

iphone-7-pro-with-apple-pencil

Rysik Apple Pencil został stworzony specjalnie dla tabletów iPad Pro i jest kompatybilny tylko z 9,7 i 12,9-calowymi wersjami. Wraz z wydaniem iPhone’a nowej generacji, wsparcie dla rysika od tabletu może pojawić się również w nadchodzących smartfonach. Przynajmniej na to wskazuje zgłoszenie patentowe firmy.
W swoim nowym patencie Apple zauważa, że wiele urządzeń elektronicznych może traktować rysik jako dodatkowy sprzęt wejściowy. „Niektóre telefony komórkowe, laptopy i tablety mogą być sterowane za pomocą rysika.” – czytamy w dokumencie.

Na ilustracjach dołączonych do wniosku zaprezentowany został interfejs aplikacji przypominający iMovie oraz możliwe sposoby zastosowania Apple Pencil do edycji wideo. Firma wskazują, że elektroniczne pióro otwiera szerokie możliwości pracy ze smartfonem. Z jego pomocą można tworzyć szkice natury, portrety i tworzyć rysunki techniczne. Rysik pozwala również na uruchamianie programów, linków, poruszanie się po interfejsie systemu i przewijanie zawartości na ekranie.
We wrześniu tego roku dyrektor generalny Apple’a Tim Cook dał zielone światło na wsparcie Apple Pencil w iPhonie. „Myślę, że już Steve o tym myślał – powiedział. – Jeśli kiedykolwiek zastanawiał się, co można stworzyć za pomocą rysika na iPadzie lub iPhonie, mógł rozumieć, jak świetny jest to pomysł”.

W ten sposób Cook wskazał na możliwość pracy Apple Pencil w smartfonach. Obserwatorzy uważają, że do obsługi pióra nowe modele iPhone’a będą musiały być wyposażone w wyświetlacze z niskim poziomem opóźnienia i możliwością odczytu położenia pióra z częstotliwością 240 razy na sekundę.

Smartfon powinien dokładnie rozpoznawać różnice, kiedy do ekranu przykładany jest Apple Pencil, a kiedy palec. Technologie te nie są stosowane w iPhonie 7 i iPadzie Air 2.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple