Cena iPhone’ a 8, data wydania, specyfikacja, aktualności i funkcje

Najnowsze informacje na temat iPhone’ a 8 sugerują, że bardzo oczekiwany smartfon zostanie znacznie przeprojektowany z poprzednich urządzeń. Raporty sugerują, że firma Apple stara się wprowadzić kilka nowych funkcji fizycznych w momencie pojawienia się smartfona, które będą stanowiły rdzeń nowego urządzenia.

Mark Gurman, znany w kręgach technologicznych i uważany za autorytet w dziedzinie produktów Apple, uważa, że skaner Touch ID odcisków palców zostanie całkowicie usunięty z słuchawki nowej generacji. Ta funkcja była wcześniej wbudowana w przycisk Home urządzenia, ale Gurman zapewnia, że zamiast tego zostanie wyeliminowana na rzecz funkcji skanowania twarzy.

Gurman mówi, że ta nowa funkcja skanowania twarzy zostanie wykorzystana w celu umożliwienia użytkownikom zalogowania się do urządzenia, uwierzytelniania płatności bezstykowych i otwierania bezpiecznego oprogramowania iOS.

Będzie to druga główna nowa funkcja fizyczna w telefonie iPhone 8, gdzie smartfon jest powszechnie uważany za zdominowany przez nowy ekran OLED. Ten ekran zajmie niemal całość przedniego panelu urządzenia, stając się cechą definiującą serię urządzeń iPhone. Oczekuje się również, że Apple usunie przycisk Home z iPhone’ a 8, po tym jak w zeszłym roku zdemontował gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Źródła bliskie firmie Apple sugerują, że nowy czujnik skanowania twarzy odblokuje urządzenie w ciągu zaledwie milisekund. Jest on również zaprojektowany tak, aby działał równie dobrze, gdy iPhone 8 jest umieszczony na stole, zamiast trzymać go blisko twarzy użytkownika.

Decyzja ta nie jest tylko zwykłym gimnastykiem, ale raczej ma na celu poprawę bezpieczeństwa w serii iPhone. Nowy czujnik ma możliwość rejestrowania większej ilości indywidualnych danych niż istniejący skaner linii papilarnych, co powinno zapewnić większą ochronę niż system Touch ID.

Funkcje kamery

Ten nowy skaner będzie również wymagał kamery 3D, a raporty wskazują, że będzie on umieszczony w przedniej części iPhone’ a ponad wyświetlaczem krawędziowym. Technologia kamery otworzy następnie możliwości nowych funkcji, a rozszerzona rzeczywistość będzie silnie powiązana z smartphone’ em nowej generacji.

Od Apple oczekuje się, że w szczególności skoncentruje się na możliwościach fotograficznych smartfona, przy czym stabilizacja optyczna obrazu ma zostać zastosowana w obu obiektywach w dwóch podstawowych kamerach. Ta popularna funkcja nie była dostępna w teleobiektywie iPhone’ a 7 Plus, ale oczekuje się, że migruje do obu obiektywów w iPhone’ u 8 generacji.

Telefon iPhone 8 – znacznik cenowy

Dzięki następnej słuchawce Apple, która ma objąć cały szereg nowych funkcji, uważa się, że tagi cenowe urządzenia mogą być dość surowe. Poprzednie raporty sugerowały, że cena znacznika dla iPhone’ a 8 wyniesie od $1.000 do $1.200 ballpark, ale ta prognoza została zaktualizowana jeszcze bardziej.

Najnowsza sugestia jest taka, że podstawowa wersja OLED iPhone 8 rozpocznie się po zalecanej cenie detalicznej wynoszącej $999. Więcej wersji premium smartfona będzie więcej niż detalistów za wyższe ceny, z najbardziej zaawansowanym i wysokoprocentowym modelem spodziewanym do sprzedaży detalicznej w regionie poprzednio raportowanego 1 200 dolarów.

Ta kwota $999 została zapisana przez New York Times, który uwiarygodnił pogłoski. Gazeta podaje źródła pochodzące od giganta elektroniki użytkowej, który podobno został poinformowany o produkcie przed jego wprowadzeniem na rynek.

Sterowanie gestami

Ostatnie raporty opracowywane są również na temat usuwania fizycznego przycisku Home z iPhone’ a 8 oraz zamiaru firmy Apple zastąpienia go paskiem zadań lub gestymi. Nie jest do końca jasne, co Apple zaplanował obecnie, a kalifornijska korporacja pozostaje tak tajna jak zwykle.

Bloomberg sugeruje, że iPhone 8 może nie zawierać wirtualnego przycisku Home, ale działać bez takiej funkcji. Publikacja wskazuje, że Apple pracuje nad całkowitym usunięciem przycisku za kulisami, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych testów. Mimo to, ten radykalny ruch może jednak nie ujawnić się wraz z telefonem iPhone 8, ponieważ firma Apple jest znana z wstrzymywania technologii przez czas, który uważa za odpowiedni.

System iOS 11 dostarczył również wskazówek dotyczących tego, jak może działać następca technologii przycisków Home. Deweloper Guilherme Rambo odkrył filmy demonstracyjne w nowym systemie operacyjnym Apple, które pokazują ruch do góry, aby aktywować wielozadaniowy ekran.

Zobowiązanie z ceny na Apple

W innych wiadomościach, z nowego raportu inwestycyjnego wynika, że wyniki firmy Apple zmierzają we właściwym kierunku. W ciągu ostatnich kilku lat gigant elektroniki użytkowej odnotował lekki spadek sprzedaży, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat usiłował zademonstrować prawdziwą innowacyjność serii iPhone. Apple nadal jest w ogromnym stopniu uzależniony od produktów z serii iPhone, aby generować przychody, pomimo prób dywersyfikacji swoich strumieni z kilkoma nowymi produktami, realizowanymi zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie nastrojów.

IDC przewiduje jednak, że w przyszłym roku dostawy iPhone’ a wzrosną o 9,1 proc. po wydaniu nowego iPhone’ a 8 wraz z iPhone’ em 7S i iPhone’ em w wersji 7S Plus. W odpowiedzi na tę prognozę akcje Apple osiągnęły nowy rekord historyczny, wskazując, że miasto wierzy, iż perspektywy firmy są obiecujące.

Canaccord Genuity analityk T. Michael Walkley uważa, że cena akcji będzie jeszcze wyższa, na tyłach użytkowników iPhone’ a, unowocześniając swoje telefony, zapewniając rekordowe zyski Apple. Liczba obecnych użytkowników przekroczy w tym roku 635 mln i oczekuje się, że „doprowadzą oni do silnego wzrostu sprzedaży i zysków z tytułu wymiany iPhone’ a”, według Walkleya. Nasze badania wskazują na duże zainteresowanie konsumentów nowymi iPhone’ ami, których premiera spodziewamy się we wrześniu „, kontynuował analityk.

Ładowanie bezprzewodowe w telefonie iPhone 8

Użytkownicy Apple, którzy zdecydują się na aktualizację do iPhone’ a 8, prawie na pewno skorzystają z bezprzewodowego ładowania. Najnowsze raporty na smartfonie Apple wskazują, że deweloper podjął ostateczną decyzję o wdrożeniu tej technologii, a iPhone 8 będzie pierwszym urządzeniem firmy Apple, które bezprzewodowo ładuje ładowarkę.

Firma Apple stworzyła nowy system, który umożliwia użytkownikom iPhone’ a naładowanie urządzenia z niewyobrażalnego dotąd dystansu 15 metrów, co stanowi ogromną innowację. Z pewnością posunęłoby się to do uczynienia iPhone’ a 8 bardziej elastycznym i wygodniejszym urządzeniem, po poprzednich wydaniach krytykowano go za stosunkowo niską żywotność baterii.

Oczekuje się również, że Apple dostarczy mnóstwo ulepszeń do zastosowań spekulacyjnych dzięki iPhone’ owi 8, a bateria w urządzeniu dotknie 3000 mAh. Nowy chipset A11 zostanie dołączony, a iPhone 8 będzie pierwszym mobilnym wydaniem firmy Apple, w którym wyświetlany będzie czterokanałowy wyświetlacz HD. W najdroższej wersji pamięci masowej zostanie pobity do 512 GB, a obrazek w całości jest ekscytujący i autentycznie oryginalny, oryginalny smartfon, który powinien ożywić ikoniczną markę iPhone’ a, gdy zostanie odsłonięty 12 września w San Francisco.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple