Ile kosztuje naprawa zalanego iPhone

water resistant iphone x IPHONEFEATURES0917

Co należy zrobić żeby oszacować koszt naprawy iPhona po zalaniu.

  1. Rozebranie urządzenia w celu odłączenia zasilania baterii (w celu zapobiegania dalszym uszkodzeniom)
  2. Oszacowanie uszkodzeń oraz wstępna diagnoza.
  3. Usunięcie cieczy i sesja w myjce ultradźwiękowej (usuwa korozję na płycie głównej) koszt 100 zł.
  4. W 30% przypadków te czynności wystarczają, aby przywrócić iPhone do ponownego działania, jeśli nie, to technik dalej musi po kolei znaleźć uszkodzone podzespoły i wymienić je.
    W tym wypadku diagnoza jest połączona z naprawą i nie ma możliwości oszacowania dokładnych kosztów bez wymiany podzespołów, ponieważ do końca nigdy nie wiadomo co uległo uszkodzeniu.

PAMIĘTAJ: im szybciej dostarczysz zalany iPhone do serwisu, tym mniej może kosztować naprawa.

Czekamy w Centrum Warszawy (Jana Pawła II 26 wyznać trasę) oraz na Wilanowie (Obornicka 29 wyznać trasę)

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas

[contact-form-7 id=”7553″ title=”Do napraw”]

 

Ostatnie modele smartfonów amerykańskiego giganta z logiem jabłuszka, czyli firmy Apple, okazywały się prawdziwym sukcesem sprzedażowym w pierwszych miesiącach od daty premiery. Szczególnie świetny start zanotował iPhone X, a taki stan rzeczy zawdzięcza głównie dzięki ogromnej zmianie, na jaką zdecydowali się twórcy.

Telefon Apple’a przestał być niedużym kompaktowym urządzeniem posiadającym ciekawy i stabilny system, stanowiący bezpośrednią konkurencję Androida, a stał się czymś więcej – smartfonem w pełnym tego słowa znaczeniu, dorównującym, a nawet przewyższającym osiągnięcia innych firm zajmujących się tą branżą.

Momentalnie stał się jednym z najlepiej sprzedających się telefonów w historii, a zmiana wizerunkowa wyszła na dobre wszystkim, zarówno najwierniejszym fanom marki, nowym użytkownikom nie mającym wcześniej doświadczenia z poprzednimi modelami i w konsekwencji samej firmie, która po pewnym czasie marazmu, znów stała się wielka. W 2017 roku, swoją premierę miał iPhone 8, który podążył śladem poprzednika i skradł serce wielu, choć jego sprzedaż przebiegała nieco wolniej, niż w przypadku iPhone 7, ale nadal można ją śmiało nazwać kolejnym sukcesem Apple’a.

Nowy model smartfona wziął przykład ze starszego brata i zachował tę samą linię designu, łączac ją ze wspaniałym, wysokim poziomem funkcjonalności, które wprowadziły do serii kilka interesujących nowinek technicznych. Dodatkowo iPhone 8 jak i 7 został przedstawiony szerszej publiczności, jako urządzenie wodo i pyłoodporne, co na pewno większość z nabywców bardzo ucieszyło i zdjęło z nich brzemię wszelkich zahamowań i pozwoliło w pełni się odblokować w miejscach, które niekoniecznie można nazwać przyjaznym środowiskiem dla małej, mobilnej elektroniki. Dokładnie to samo stało się z najnowszym modelem iPhone X.
Niestety, jako renomowany serwis MacWorks specjalizujący się w naprawach różnego rodzaju urządzeń firmy Apple, w tym oczywiście iPhonów, przekonaliśmy się jak to, co mówi producent, ma się do rzeczywistości. Skupmy się na pojęciu wodoodporności wśród smartfonów. Mamy ich kilka rodzajów, a do potwierdzenia każdego z nich, producent musi przedstawić odpowiedni certyfikat kryjący się pod kilkoma cyferkami i literami, ale nie będziemy się teraz rozdrabniać i zagłębiać w to, co oznacza każdy z nich, ponieważ każdy z nich można zdobyć w jeden sposób, mianowicie przechodząc odpowiednie testy w warunkach laboratoryjnych.

Ten ostatni aspekt jest bardzo istotny, ponieważ laboratorium, to nie jest realny świat, w którym nie da się przewidzieć wszystkich czynników, przez które nasz iPhone może ulec uszkodzeniu. Wyjaśnijmy sobie jedno – nie istnieją prawdziwie wodoodporne smartfony i iPhone 7 i iPhone 8 i nawet iPhone X nie są tutaj żadnymi wyjątkami, po prostu możemy mieć trochę więcej szczęścia i jakimś cudem ciecz nie przedostanie nam się nigdy do środka nawet w ekstremalnych warunkach, ale z reguły można to sobie włożyć między bajki.

Każdy kontakt z cieczą Twojego smartfona, może okazać się dla niego zabójczy, więc lepiej go unikać, szczególnie że na szczelność iPhone’a wpływa chociażby obudowa, czyli szczelny moduł ekranowy, szczelnie połączony z resztą urządzenia, a wielu użytkowników upuszcza i tłucze swoje telefony już w pierwszych tygodniach ich użytkownia.
W naszym serwisie iPhonów MacWorks w Warszawie możecie oczywiście dokonać każdej naprawy, nawet tak niewdzięcznej, jak naprawa po zalaniu iPhone’a.

Jej cena jest ciężka do jednoznacznego ustalenia, gdyż za każdym razem ciecz powoduje innego rodzaju zniszczenia i czasem wystarczy samo suszenie w kwocie 80 zł, a innym razem może skończyć się wymianą wyświetlacza, baterii, a nawet całej płyty głównej. Wiele zależy od tego, jak szybko dostarczysz nam swój smartfon i czy wyłączyłeś go od razu po kontakcie z wodą, czy jeszcze przez jakiś czas używałeś i pogłębiłeś usterki.
Bez względu na wszystkie okoliczności udaj się do naszego profesjonalnego serwisu MacWorks w Warszawie i napraw swojego iPhone’a, dając nam i sobie świetny powód do zadowolenia!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple