Zdaniem analityków, akcje firmy Apple pozostają jednymi z najbardziej niedocenianych w świecie.

apple-13

Finansowy analityk Brian White z Drexel Hamilton twierdzi, że zysk netto marki Apple jest kilkukrotnie wyższy niż trzech największych konkurentów z branży IT, mających podobne wskaźniki na giełdzie. Zdaniem ekspertów, cena papierów wartościowych „jabłkowego” giganta powinna wzrosnąć do $185, co bezpośrednio przyczyniłoby się do wydania nowych produktów przez firmę.
Dom maklerski w analitycznym artykule wskazuje, że akcje producenta iPhonów pozostają jednymi z najbardziej niedocenianych na świecie. W tej chwili papiery wartościowe Apple’a sprzedawane są w cenie około $114, podczas gdy powinny kosztować o połowę więcej.

Pojawienie się nowej generacji iPhone’a, prezentacja MacBook’a Pro z panelem Touch Bar, nowych modeli Apple Watch’a, możliwe wydanie 10,9-calowej, „bezszkieletowej” wersji iPad’a, nowy iPhone 8 i autonomiczny samochód – to wszystko pozwoli zwiększyć poziom kapitalizacji Apple. Obecnie wartość spółki przekracza $600 mld euro, ale nie jest to maksimum dla kalifornijskiego imperium.
Zdaniem White’a, po trzech kolejnych kwartałach spadku sprzedaży, sytuacja dla Apple’a powinna zacząć się poprawiać. Prawdopodobnie nastąpi to już w pierwszym kwartale 2017 roku fiskalnego, który zakończy się 31 grudnia 2016.

W przyszłym roku wraz z wydaniem iPhone’a 8 wyniki firmy będą się poprawiać, jednocześnie podrożeją papiery wartościowe marki.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple