Zalany MacBook koszt naprawy.

Zalany MacBook? Zastanawiasz się, ile będzie kosztować naprawa zalanego MacBooka? Niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić kosztów naprawy MacBooka po zalaniu. Dzieje się tak dlatego, że kiedy macbook zostanie zalany, narażonych jest wiele podzespołów na uszkodzenie.

 

Skontaktuj się z nami, w celu uzyskania informacji
odnośnie początkowych kosztów naprawy
oraz zalecanych czynności do samodzielnego wykonania.
[contact-form-7 id=”7133″ title=”MacBook”]

Najczęściej po zalaniu klawiatury w Macbookach ciecz przez szczeliny w obudowie może wlać się do środka. To jak bardzo twój macbook będzie uszkodzony, po zalaniu zależy też od ciebie i czynności, które wykonasz bezpośrednio po zalaniu swojego macbooka. Kiedy ciecz znajduję się już na klawiaturze twojego MacBooka, powinieneś odłączyć zasilanie i wyjąć baterie (ale nie zawsze to jest możliwe). Istotne jest to, abyś obrócił go „do góry nogami” z otworzoną klapą dzięki temu mniejsza ilość cieczy będzie mogła dostać się przez szczeliny w obudowie do podzespołów znajdujących się wewnątrz twojego Macbooka. Po zalaniu pod żadnym pozorem nie można uruchamiać laptopa. Uszkodzeniu na 90% ulegnie klawiatura, być może wystarczy ją wysuszyć i oczyścić jednak często wymaga wymiany nową. Ciecz dostaję się pod klawisze, przez co przestają działać poszczególne klawisze lub dochodzi do zwarcia i całkowicie przestaje ona działać. Jeżeli płyn dostał się do płyty głównej Macbooka, która znajduje się pod klawiaturą, uszkodzeniu mogą ulec różnego rodzaju układy, które nie są odporne na kontakt z wodą. Dojdzie do zwarcia, przez co MacBook się później nie uruchamia lub mogą się pojawiać inne problemy. Czasami Macbook po zalaniu działa normalnie jednak płyn mógł od razu nie uszkodzić elementów, do których dotarł, ale z czasem zaczną się one utleniać. Pracując na takim sprzęcie, możemy doprowadzić do korozji. Naprawa takich elementów będzie trudniejsza lub nawet nie możliwa. Dlatego ważne jest to, aby szybko zareagować, co pomoże zaoszczędzić pieniądze.

Wiedza co może ulec uszkodzeniu, jednak nie wystarczy nam do ustalenia kosztów, jakie musimy ponieść. Cenę naprawy zalanego MacBooka może stwierdzić fachowca dopiero po diagnozie i oględzinach. Dlatego zaleca się jak najszybciej odwiedzić serwis wraz ze swoim zalanym Macbookiem. Sama diagnoza wymaga rozebrania laptopa praktycznie na czynniki pierwsze i dokładne sprawdzenie wszystkich podzespołów. Następnie elementy są osuszane i oczyszczane z pozostałości cieczy. Nieraz wymagana jest wymiana niektórych układów na nowe. Z powodu wielu szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę cena może się zmieniać. Zgłaszając się do naszego serwisu w Warszawie MacWorks, w celu wyczyszczenia śladów zalania zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple