Apple nie potwierdziło informacji o zwiększeniu wydajności baterii MacBook’a Pro w aktualizacji macOS 10.12.2.

apple ceo tim cook

W tym tygodniu Apple opublikowało aktualizację macOS Sierra 10.12.2, w którym przyznaje się do błędu w pracy grafiki i usuwa aplikację informującą o pozostałym czasie pracy baterii w laptopie, co jest w bardzo różny sposób komentowane przez użytkowników.
Właściciele nowych MacBooków Pro po testach macOS Sierra 10.12.2 doszli do wniosku, że w nowej wersji systemu Apple znacznie zwiększyło czas pracy baterii. W szczególności, takie narzędzie jak СoconutBattery pokazuje, że laptop teraz zużywa znacznie mniej energii, w wyniku czego długość pracy akumulatora wzrosła.

„Aktualizacja macOS Sierra 10.12.2 wszystko poprawiła. Teraz komputer działa 9-10 godzin w trybie normalnym – napisał użytkownik forum MacRumors pod nickiem lobo1978. – Przed zainstalowaniem aktualizacji w trybie gotowości laptop żarł co najmniej 6 watów. Teraz zużywa mniej niż 4W przy 60% jasności”.

Apple wystąpiło z oficjalnym komentarzem twierdząc, że nic specjalnie nie robiła, aby zwiększyć czas pracy baterii Macbook’a. Firma ma inne wytłumaczenie tego faktu.

„System Spotlight, indeksowanie wszystkich treści na dysku w celu ułatwienia wyszukiwania informacji, synchronizacja danych usługi iCloud z iCloud Drive, biblioteka zdjęć iCloud i inne funkcje poważne obciążają procesor. Z tego powodu czas pracy baterii w ciągu jednego lub dwóch dni może nie być prawidłowo wyświetlany tak długo, aż wszystkie aplikacje będą włączone, a ich działanie po aktualizacji się unormalizuje.”

To może wyjaśniać niektóre komunikaty o poprawie wydajności akumulatora po aktualizacji macOS 10.12.2. „Najprawdopodobniej pojawienie się nowej wersji zbiegło się z zakończeniem operacji Spotlight i iCloud.” – powiedział przedstawiciel Apple’a w ostatnim wydaniu ArsTechnica.

Skargi niektórych użytkowników na wydajność baterii w nowych MacBookach Pro eksperci tłumaczyli tym, że pojemność akumulatora w modelu 13-calowym spadła z 74,9 Wh do 49,2 Wh, a 15-calowym modelu z 99,5 Wh do 76 Wh, czyli odpowiednio o 34% i 24%.
Aby wydłużyć czas pracy baterii w laptopach użytkownicy polecali zmniejszyć jasność ekranu, zamknąć nieużywane aplikacje lub kartę przeglądarki, korzystać z Safari zamiast Chrome i regularnie zaglądać do zakładki Energia w Monitorowaniu Systemu w celu odnalezienia aplikacji mocno obciążających komputer.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple