Entuzjasta stworzył mini-PC na systemie macOS, który jest dwa razy tańszy i trzy razy mocniejszy od Mac’a Mini.

Stacja robocza Mac Mini jest najbardziej kompaktowym stacjonarnym rozwiązaniem w ofercie Apple. Jednak w tradycji amerykańskiej firmy maszyny te posiadają dość wysoką cenę, nawet w podstawowej konfiguracji: w Polsce cena najnowszego Mac’a Mini zaczyna się od ok. 4000 zł. Specyfikacja i cena tego przenośnego komputera Apple zainspirowała blogera Snazzy Labs na stworzenie bardziej dostępnego, a przy tym bardziej wydajnego hakintosha.
Do montażu nowego komputera postanowił użyć standardowych podzespołów do PC. Za podstawę hakintosha odpowiada procesor Intel Skylake i5-6500 CPU, płyta główna to Gigabyte H-170, dysk SSD Samsung 850 Pro o pojemności 250GB, obudowa MiniBox 160W PicoPSU, cooler Noctua NH-L9i CPU Cooler.

Komputer ma 16GB pamięci RAM Crucial Ballistix DDR4, zamiast 4 GB LPDDR3 Apple. Zadaniem było złożenie cichego komputera, więc entuzjasta wykorzystał do chłodzenia niskoprofilowy wentylator Noctua NH-L9i.
Z pomocą instrukcji na stronie TonyMacX86 bloger zainstalował na komputerze system operacyjny macOS. „U mnie nie było absolutnie żadnych problemów. Jeśli masz zamiar złożyć hakintosha, to jest bardzo proste” – napisał Snazzy Labs.

Porównanie wydajności komputera Mac mini i hakintosha Snazzy’ego Labsa:
Jak twierdzi, w większości powierzanych im zadań, jego komputer 2-3 razy wyprzedza odpowiednik Apple’a w topowej konfiguracji. Przy tym cena komputera wynosi zaledwie $682, więc jest o połowę niższa od oryginału. „Pracuje się na nim fantastycznie!” – dodaje. „Nie warto kupować oryginału, skoro można mieć coś dużo lepsze, za mniejsze pieniądze. Wygląd i głośność pracy w niczym nie ustępują markowej wersji, a wydajność to prawdziwe zaskoczenie, nawet dla mnie”.

Dlatego jeśli potrzebujecie niewielkiego stacjonarnego komputera, który będzie wam służył do pracy, nie trzeba koniecznie decydować się na tak duży wydatek. Wystarczy odwiedzić strony poświęcone poradom, jak złożyć swój własny mini komputer i poświęcić na to trochę czasu, a w efekcie otrzymamy potężną moc w niewielkim rozmiarze. A Wy jak uważacie? Dajcie znać w komentarzach!

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc dzielić się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple