Czy iPhone będzie wyposażony w kamerę 3D?

iPhone camera lenses

Inżynierowie Apple Inc. wspólnie ze specjalistami z LG Innotek pracują nad stworzeniem trójwymiarowego aparatu dla iPhone’a nowej generacji. O tym, powołując się na różne źródła, informuje autorytatywne koreańskie wydanie The Korea Economic Daily. Według dziennikarzy, podstawę opracowania stanowią dawne patenty firmy, a także pomysły na starcie LinX Imaging, które ostatnio stało się częścią firmy Apple.

Zakłada się, że przy tworzeniu aparatu w Cupertino wolą nie porywać się na możliwość tworzenia prawdziwych filmów 3D, koncentrując się wyłącznie na rozwoju fotograficznego efektu. Doda on głównie zdjęciu głębokości, pozwalając spojrzeć na nie z wielu punktów widzenia. Taka technologia, co ciekawe, wcześniej znajdowała zastosowanie w smartfonach Amazon FirePhone, ale spotkała się z dość chłodnym przyjęciem i nie zdobyła zbyt dużej popularności.

Nie należy wykluczać również, że kamera 3D w nowym iPhonie będzie wykonywać o wiele bardziej ważną rolę, niż seryjne strzelanie zdjęć. Na to wskazują ostatnie doświadczenia firmy w zakresie augmented reality, gdzie trójwymiarowy moduł może być bardzo przydatny. W odpowiednim połączeniu dla smartfona będzie on w stanie bardziej precyzyjnie skanować otoczenie oraz samodzielnie tworzyć wirtualny obraz świata.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple