Wymiana szybki iphone 6s

Wymiana szybki iPhone 6S Amerykańska firma Apple od wielu lat produkująca smartfony nazywane iPhonami, zawsze podąża według tego samego schematu. Najpierw na rynek wypuszcza nowy model, a następnie jego mocniejszą i pod wieloma względami lepszą wersję oznaczoną literką „S”. Dokładnie tak samo, jest w przypadku modelu iPhone 6, który doczekał się wielu usprawnień w wersji 6S. Wiąże się to z kilkoma istotnymi faktami, przede wszystkim należy pamiętać, że przymiotniki opisujące cechy naszego iPhone’a 6S takie, jak droższy, lepszy i mocniejszy nie dotyczą jego większej wytrzymałości na fizyczne uszkodzenia, a jedynie ceny, którą przyjdzie nam zapłacić za większą moc obliczeniową i funkcjonalność.

Podatność na uszkodzenia jest na tym samym poziomie, jak w przypadku zwykłej szóstki, więc nadal może nas dotyczyć problem zbitej, albo mocno porysowanej przedniej szybki wyświetlacza. Niestety, sprawa wygląda mniej różowo, niż w przypadku podstawowej wersji iPhone’a. Składa się na to kilka czynników, głównie chodzi o droższe materiały zastosowane przy produkcji 6S oraz jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie. Skomplikowana konstrukcja mocno da nam się we znaki i znacząco utrudni wymianę samej szybki na własną rękę, nawet jeśli posiadamy podstawową wiedzę, umiejętności i absolutnie niezbędne narzędzia. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest oddanie swojego drogocennego iPhone’a w ręce profesjonalistów z serwisu MacWorks w Warszawie, jednak jeśli mamy dużo czasu i nieprzeciętne zdolności manualne, możemy pokusić się o próbę wymiany szybki, czyli digitizera w iPhonie 6S. Absolutną podstawą, od której powinniśmy zacząć, to zaopatrzenie się w odpowiednie, bardzo precyzyjne narzędzia.

Na zdjęciu widzimy przykładowy zestaw narzędzi ze strony iFixit.com, na której znajdziemy też szczegółowe poradniki dotyczące różnych napraw we wszystkich modelach iPhone’a, niestety strona jest wyłącznie anglojęzyczna. W skład takiego zestawu powinny wchodzić: penceta, małe śrubokręty z różnymi końcówkami, do każdego rodzaju śrub, pojemnik ze sprężonym powietrzem, abyśmy mogli bezinwazyjnie pozbyć się kurzu z podzespołów naszego iPhone’a 6S, dwustronna taśma klejąca dobrej jakości oraz plastikowa szpatułka, nie zaszkodzi też jeśli znajdziemy miejsce na przyssawkę, która z pewnością ułatwi nam demontaż uszkodzonego digitizera. Kolejną rzeczą jest nasza część zamienna, czyli digitizer. Tutaj musimy wziąć pod uwagę rodzaj modelu naszego smartfona i uzbroić się w niemałą sumkę pieniędzy, ponieważ części do iPhone’a 6S, to dość droga przyjemność, a raczej w tej sytuacji, konieczność. Na pewno bez trudu znajdziemy interesujące aukcje na rodzimym allegro, jednak jeśli zamierzamy trochę zaoszczędzić, warto udać się na stronę ebay.com.

Tam spotkamy się z ofertami od bezpośrednich sprzedawców z Chin oraz Korei, ale będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo czas dostarczenia przesyłki lubi się wydłużać i kosztuje dużo więcej, niż na allegro, ale relatywnie jest to opłacalne posunięcie. Jednak nie polecamy działać we własnym zakresie, gdyż istnieje bardzo duże ryzyko niepowodzenia uwarunkowane wieloma czynnikami. Na aukcjach internetowych, które stanowią jedyne źródło zaopatrzenia się w części do smartfonów, bardzo łatwo natknąć się na niesprawdzonych dostawców, którzy oferują towar daleki od ideału, a podzespoły do iPhonów do najtańszych nie należą.

Kolejnym niebezpieczeństwem dla telefonu jesteśmy my sami, często bez doświadczenia, chcemy na siłę zaoszczędzić kilka złotych, a tak naprawdę tylko stracimy drugie tyle na naprawianiu tego, co sami przypadkiem uszkodzimy. Pamiętajmy, że najlepsza część i narzędzia nie zastąpią nam niezbędnych umiejętności, koniecznych do przeprowadzenia wymiany digitizera. Przy takiej usterce radzimy zaufać prawdziwym fachowcom i udać się do serwisu MacWorks w Warszawie. Będziemy mieli pewność, że usługa zostanie wykonana najlepiej jak to możliwe, według wszelkich serwisowych standardów, co pozwoli zaoszczędzić nam czas, nerwy i wbrew pozorom… opłaci się finansowo.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple