Wymiana ekranu iPhone 5, 5S, 5C

Nasze smartfony, poprzez fakt nieustannego towarzyszenia nam, niemal w każdej sytuacji i miejscu są codziennie narażone na różnego rodzaju wypadki. Wiele z nich kończy się potłuczeniem się szybki wyświetlacza w naszym iPhonie z piątej serii, albo uszkodzeniem samego ekranu LCD. Z reguły w takiej sytuacji urządzenie przestaje być użyteczne, odmawia posłuszeństwa i sprawia wiele problemów. Smartfony, czyli telefony naszych czasów, mają wiele zalet w postaci wspaniałych funkcji i cudownego wyglądu, ale przypłacają to bardzo ograniczoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a raczej jej kompletnym brakiem. Niestety wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez wiele lat ta kolei rzeczy nie ulegnie zmianie i musimy po prostu do tego przywyknąć, czy nam się to podoba, czy nie.

No cóż, ale jak sprawić, żeby telefon nigdy nie wypadł nam z rąk lub żeby nie przydarzyło mu się coś, co go w ten, czy inny sposób uszkodzi.
IPhone doprowadzony do stanu widocznego na załączonym obrazku, bez wątpienia wymaga natychmiastowej pomocy profesjonalnego serwisu MacWorks w Warszawie, w którym technicy nie tylko wymienią ekran w iPhonie na nowy, ale również sprawdzą, czy przy upadku nie ucierpiały inne podzespoły Twojego telefonu.

ekran-iphone
Oczywiście masz też inne, bardzo ryzykowne wyjście. Możesz spróbować własnych sił i dokonać wymiany wyświetlacza na własną odpowiedzialność. Jednak jeśli się pomylisz, skutki mogą być opłakane i wydasz znacznie więcej pieniędzy na naprawę, albo będziesz zmuszony kupić nowy telefon. Wybór należy do Ciebie, więc jeśli nadal Cię nie zniechęciłem i pragniesz dokonać operacji przywrócenia iPhone’a do życia, mam w zanadrzu kilka rad, które z pewnością pomogą.
Pierwszym co musisz zrobić, to zamówić odpowiednią część na wymianę. W tym celu odwiedź nasze rodzime allegro.pl, będzie trochę drożej, ale za to otrzymasz większe prawdopodobieństwo, że wyświetlacz jest dobrej jakości. Jednak, jeśli bardzo zależy Ci na oszczędzeniu większej ilości pieniędzy, to pozostaje portal aukcyjny ebay.com, na którym można kupić część pochodzącą bezpośrednio od chińskiego, albo koreańskiego producenta, jednak tutaj istnieje większe prawdopodobieństwo sprowadzenia części nieprzetestowanej o gorszej jakości wykonania.

display5
Gdy już masz wszystko, to wiedz, że jesteś w poważnym błędzie, otóż nie posiadasz najważniejszego – profesjonalnych narzędzi. Teraz najwyższa pora się w nie uzbroić, będziesz potrzebował mniej więcej takiego oto zestawu:
W jego składzie powinny znaleźć się następujące elementy: precyzyjne śrubokręty z różnymi końcówkami, aby pasowały do każdego rodzaju śrubki, penceta, pojemnik ze sprężonym powietrzem, abyśmy mogli bezinwazyjnie pozbyć się kurzu z podzespołów naszego iPhone’a 5, dwustronna taśma klejąca dobrej jakości oraz plastikowa szpatułka.
Teoretycznie masz już wszystko, żeby zacząć pracę, ale tak naprawdę brakuje Ci wiedzy, doświadczenia i specjalistycznych kursów, aby z gwarancją spokoju podjąć się tego arcytrudnego zadania, więc lepiej zrobisz odwiedzając serwis MacWorks mieszczący się w Warszawie.
No cóż, jeśli nadal nie zmieniłeś zdania, to pozostaje tylko odpalenie jakiegoś poradnika na portalu YouTube, albo iFixit.com w formie pisemnej i wykonywanie jego założeń krok po kroku. Będziesz potrzebował dużo szczęścia i niemałych zdolności manualnych, dlatego z całego serca życzę Ci powodzenia i pamiętaj, żeby w razie problemów, odwiedzić serwis MacWorks, zaoszczędzisz nerwy, czas i wbrew pozorom niezłą sumkę pieniędzy!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple