Jak instalować aplikacje w iPhonie i iPadzie z pominięciem App Store’a bez jailbreaking?

Najnowsze wersje iOS angażując się w pracę iPhonów oraz iPadów wprowadzają wiele przydatnych innowacji. Wraz ze standardowymi i wszystkim znanymi zmianami pojawiła się obsługa technologii Sideload. Dzięki temu wszyscy chętni, mogą przesyłać dane z wszystkich aplikacji na inne urządzenia Apple’a, z pominięciem App Store’a.
Niestety, standardowa funkcja Sideload jest dostępna tylko w przypadku korzystania z pakietu deweloperów Xcode dla komputerów MacBook. To mocno ogranicza możliwości pobierania aplikacji spoza oficjalnego sklepu Apple’a. Problem rozwiązuje narzędzie o nazwie Cydia Impactor. Stworzony przez dewelopera CydiaEmCitizen narzędzie pozwala na pobieranie plików na iPhone’a, iPad’a i iPod’a z komputerów z systemem Windows, Mac i Linux.

Jak korzystać z Cydia Impactor:

Krok 1: Pobierz narzędzie Cydia Impactor. Aplikacja jest dostępna dla systemów operacyjnych macOS, Windows, Linux (32-bit) i Linux (64-bit).

Krok 2: Pobierz plik IPA aplikacji, którą chcesz pobrać na swojego iPhone’a lub iPad’a.

Krok 3: Podłącz urządzenie iOS do komputera i kliknij przycisk „Zaufaj” na ekranie gadżetu. Upewnij się, że masz załadowaną najnowszą wersję programu iTunes.

Krok 4: Uruchom program Cydia Impactor, który pobrałeś.

Krok 5: W oknie programu wybierz podłączone urządzenie.
Krok 6: Przenieś plik IPA aplikacji do okna programu.

Krok 7: W następnym oknie wpisz adres swojego konta Apple ID.
Krok 8: Wprowadź hasło konta Apple ID.

Krok 9: Pojawi się okno z ostrzeżeniem Apple Developer Warning. Naciśnij OK.
Krok 10: Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, Cydia Impactor automatycznie przygotuje wszystkie niezbędne pliki i pobierze plik IPA na urządzenie.

Krok 11: W telefonie iPhone lub tablecie iPad przejdź do Ustawienia –> Ogólne –> Zarządzanie urządzeniem. Wybierz opcje certyfikatu i kliknij dwa razy przycisk „Zaufaj”.
Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple