Nowa aplikacja TV od Apple’a stała się dostępna do pobrania w App Store, ale tylko dla użytkowników iOS 10.2.

W App Store pojawiła się nowa aplikacja TV od Apple’a, przeznaczona dla iPhone’a oraz iPad’a. Jednak na tym etapie aplikacja jest dostępna tylko dla użytkowników iOS 10.2 beta.
Nowa aplikacja TV jest przeznaczona do wyszukiwania i przeglądania programów telewizyjnych i filmów z różnych aplikacji. Serwis zapewnia dostęp do wszystkich treści w jednym miejscu i pozwala znaleźć nowe treści do oglądania. Zapowiedź aplikacji odbyła się w październiku tego roku.

W Apple mówią o czterech głównych zakładkach w aplikacji: „Zobacz teraz”, „Rekomendacje”, „Dalej” i „Biblioteka”. W pierwszym dziale użytkownicy znajdą swoje kolekcje filmów z iTunes i innych aplikacji. Z zakładki „Zobacz teraz można przejść do „Dalej” lub „Polecane”.
„Dalej” to lista aktualnych programów i filmów, w tym nowo zakupione lub wypożyczone w iTunes, w kolejności, w której użytkownicy najprawdopodobniej będą chcieli je oglądać. Na przykład, jeśli widz skończy oglądanie jednego odcinka serialu, następny będzie automatycznie wyświetlany na początku listy „Dalej”. Tam będą również dodawane nowe filmy w miarę ich pojawiania się.

W dziale „Porady” można będzie dowiedzieć się więcej na temat zbliżających się premier filmowych oraz serialowych, a także przeglądać zawartość interesujących Cię kategorii lub gatunków. W dziale „Biblioteka” znajdziemy kolekcje filmów i programów telewizyjnych, które użytkownicy zakupili lub wypożyczyli w iTunes.
Aplikacja TV obsługuje funkcję pojedynczego logowania, jest to przedmiotem dumy w firmie. Użytkownicy muszą tylko raz wpisać swoje dane do Apple TV i od razu mogą oglądać wszystkie kanały. Kiedy użytkownik jest zarejestrowany w jednej z aplikacji, wszystkie inne aplikacje telewizji na Apple TV będą automatycznie korzystać z wprowadzonych wcześniej danych do logowania.

Aplikacja TV jest przeznaczona nie tylko dla iPhone’a i iPad’a, ale i dla Apple TV. Dane ciągle są synchronizowane, więc zaczynając oglądanie na jednym urządzeniu, można łatwo kontynuować od tego samego miejsca, na każdym innym urządzeniu Apple’a.

Pobrać aplikację TV z App Store mogą użytkownicy iOS 10.2, biorący udział w programie testowania.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple