Samo prowadzący się samochód Apple’a może wkrótce stać się rzeczywistością!

Apple iCar

Apple iCar

Apple zrobiło jeszcze jeden krok do tego, aby przybliżyć nas do premiery swojego modelu automatycznego samochodu. Firma otrzymała pierwszy patent w ramach Project Titan, który pozwala stwierdzić, że trwają zaawansowane prace nad projektem i ich zakończenie jest bliskie, co pozwoli firmie wkrótce podzielić się dużą ilością ciekawych informacji z opinią publiczną.
Różne plotki wokół projektu pojawiają się już od ubiegłego roku, i mimo, że firma z Cupertino próbuje zaprzeczać swoim planom utworzenia automatycznego samochodu, jej czyny mówią co innego.

W nowym patencie inżynierowie Apple’a opisują technologię, pozwalającą samochodowi na samodzielne unikanie kolizji z pieszymi. Może ona stać się kluczowa dla powodzenia projektu. Skaner działający zarówno w 2D, jak i w 3D, umożliwia to, z czym systemy komputerowej wizji do tej pory radziły sobie z wielkim trudem.

Wcześniej w tym tygodniu wydanie BBC opublikowało fragmenty z korespondencji dyrektora ds. integracji produktów firmy Apple Steve’a Kennera z Krajowym systemem bezpieczeństwa ruchu na trasach NHTSA, które mówią o tym, że w Cupertino planują przeprowadzić doświadczenie z automatycznym samochodem .

Poinformowano, że firma zainwestowała duże środki w ten projekt i liczy na postęp w motoryzacji. Steve Kenner wskazuje na to, że początkujący na rynku motoryzacyjnym nie powinni być narażeni na większą ilość kontroli, niż już obecne na tym rynku firmy. Wszystkie powinny być traktowane na tych samych zasadach, a do testów automatycznych samochodów nie trzeba wprowadzać dużych ilości zmian.

Tak więc, istnieje wiele dowodów na to, że Apple planuje w najbliższym czasie wejść z impetem na samochodowy rynek pod własną marką, a nie jako twórca systemu automatycznej jazdy.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a, Microsoft i Google.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple