Luca Maestri z Apple’a stał się jednym z najlepiej opłacanych dyrektorów finansowych na świecie.

Luca Maestr

W 2014 roku Luca Maestri objął stanowisko wiceprezesa ds. finansowych i korporacyjnej kontroli Apple zaraz po odejściu na emeryturę dyrektora finansowego Peter’a Oppenheimer’a, który przepracował w firmie 18 lat. Jak informuje Bizjournals, dyrektor pochodzący z Włoch, w tej chwili jest jednym z najlepiej opłacanych dyrektorów finansowych na świecie.
Pod względem wielkości zarobków w 2015 roku Luca Maestri znalazł się na drugim miejscu po dyrektorze z firmy Google Rufusie Poracie. W zeszłym roku top-menedżer Apple’a zarobił $1 mln, a razem z bonusami i różnymi premiami, jego zarobki wyniosły $25,34 mln, więc wielkością stawki podstawowej Maestri przeskoczył Porat’a, jednakże z uwzględnieniem premii dyrektor finansowy Google’a nadal pozostaje na czele stawki.

Luca Maestri przyszedł do firmy z Cupertino na stanowisko głównego księgowego z Xerox na początku 2013 roku. W Xerox osiadł na stanowisku głównego dyrektora finansowego w lutym 2011 roku. Do tego, w 2008 roku zajmował podobne stanowisko w Nokia Siemens Networks. Według oficjalnych dokumentów, rozmiar jego wynagrodzenia za 2013 rok wyniósł $3,3 mln. Przed zatrudnieniem w Nokii przez 20 lat pracował dla General Motors, zajmując różne stanowiska związane z finansami.

Na stanowisku dyrektora finansowego Apple’a Maestri kieruje relacjami z inwestorami i operacjami finansowymi, ale też innymi stronami pracy firmy, którymi poprzednio zajmował się Peter Oppenheimer.
Po nominacji na stanowisko dyrektora finansowego firmy Apple Maestriemu przypisano wynagrodzenie w wysokości 1 miliona dolarów rocznie, a także około 8 500 akcji spółki, które będą mu przekazywane w ratach przez kilka lat.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple