Apple negocjuje z hollywoodzkimi producentami filmowymi o możliwości wcześniejszego udostępniania najnowszych filmów w aplikacji iTunes.

Apple prowadzi rozmowy z czołowymi producentami filmowymi o możliwości wczesnego udostępnienia w wypożyczalni nowych filmów na iTunes, podaje Bloomberg. Firma z Cupertino planuje umieszczać hollywoodzkie hity, w swoim sklepie w przeciągu kilku tygodni po ich kinowej premierze.

itunes_hollywood
Zaznajomione z sytuacją źródła twierdzą, że w negocjacjach biorą udział tacy giganci przemysłu filmowego, jak Universal Pictures, Warner Bros i 21st Century Fox.

Wielu użytkowników iTunes od wycieczki do kina woli oglądanie najnowszych produkcji w zaciszu domowym. Przez to producenci mogą stracić znaczną część zysków, więc ta możliwość będzie firmę wyjątkowo drogo kosztowała. Studia filmowe domagają się programu nagród i droższego cennika dla nowych produkcji.

Ci sami informatorzy dodają, że Hollywood jest mocno zainteresowane taką możliwością i może wybrać alternatywną platformę.
Wcześniej informowaliśmy, że jeden z twórców udostępniania plików Napster i Facebook Sean Parker przygotowuje ambitny projekt pod nazwą Screening Room. Chodzi tu o płatne usługi wideo, które pozwolą Ci zobaczyć nowe filmy w domu w tym samym czasie, w którym pojawią się w kinach, a przy tym platforma będzie gwarantować pełną ochronę przed piractwem.

Jeśli projekt zostanie ostatecznie uruchomiony, aby z niego skorzystać, trzeba będzie wykupić abonament w wysokości $150.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple