Przekątna wyświetlacza OLED w iPhonie 8 wyniesie 5,2 cala.

iphone8

Do premiery nowego iPhone’a pozostaje ponad dziewięć miesięcy, jednak w internecie niemal każdego dnia pojawia się nowa informacja na temat nadchodzącego urządzenia.
W zeszłym tygodniu media donosiły, że jesienią przyszłego roku Apple zaprezentuje iPhone’a 7S i iPhone’a 7S Plus, które mają być lepszymi wersjami iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Według najbardziej aktualnych informacji, na oficjalnej zapowiedzi pojawią się aż cztery telefony, w tym wyżej wymienione modele, a także iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus.

Tym razem MFW poinformował, że iPhone 8 otrzyma 5,2-calowy wyświetlacz, który będzie wykonany w technologii OLED. Twierdzi się, że jest to jeden z czterech nowych modeli, który otrzyma ekran nowego typu. Zakrzywione panele będzie dostarczać firma Samsung.

Według informatora, przekątna modułu ekranowego iPhone’a 8 przed zainstalowaniem będzie wynosić 5,7-5,8 cala, jednak w trakcie budowy smartfona nieduży fragment wyświetlacza będzie ukryty pod obudową. W rezultacie przekątna widocznego obszaru ekranu wyniesie 5,2 cala.
Ponadto, w 2017 roku Apple ma zamiar pokazać jeszcze dwa smartfony – iPhone’a 7S i iPhone’a 7S Plus. Powinny otrzymać wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 4,7 i 5,5 cala. Smartfony będą wyglądały jak obecna generacja, ale zostaną dokonane drobne zmiany kosmetyczne. Najprawdopodobniej modele z przedrostkiem „S” będą trochę tańsze od flagowej „ósemki”.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że iPhone 8 na rynek chiński może zostać wyposażony w podwójne gniazdo karty SIM. Potwierdzają to wnioski patentowe, które firma zarejestrowała w połowie 2016 roku.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple