Apple opublikowało pełną listę 200 pojazdów obsługujących CarPlay.

carplay apps hero

Firma Apple opublikowała zaktualizowaną listę pojazdów, obsługujących samochodowy interfejs CarPlay. W Cupertino wskazali maszyny, z pośród których od tej chwili kierowcy mogą wybrać jedną z pokładowym systemem umożliwiającym podłączenie iPhone’a bez żadnych przeszkód.
Pełna lista producentów została przedstawiona na oficjalnej stronie internetowej. Znajduje się w niej ponad 200 modeli od ponad 20 partnerów Apple: Audi, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, DS Automobiles, Ferrari, Ford, GMC, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Peugeot, Seat, Skoda, Suzuki i Volvo. Ostatnio listę uzupełniono o 50 nowych samochodów Acura, Honda, Maserati, Kia, Mitsubishi, Suzuki i Volkswagen.

Apple na razie nie wskazuje firm, które produkują samochodowe radia z obsługą CarPlay takich, jak na przykład Pioneer i JBL.
W lutym 2015 roku w testowej wersji systemu iOS 8.3 deweloperzy odkryli nową funkcję do zarządzania bezprzewodową wersją CarPlay. Wtedy po raz pierwszy okazało się, że Apple pracuje nad poprawą firmowego standardu komunikacji dla iPhone’a z pokładowym systemem auto. Od tamtej pory żadna maszyna nie otrzymała bezprzewodowego CarPlay. Według informacji ze źródeł, pierwszy samochodem z obsługą tej funkcji, może stać się sedan BMW 5 Series.

Wydaje się, że Apple jest już gotowe do masowego wdrożenia CarPlay. Potwierdzili to przedstawiciele Volkswagena.
Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple