Jak grać w klasyczne gry Nintendo i Sega na iPhonie oraz iPadzie z systemem iOS 10 bez jailbreaking?

mario

Wielu użytkowników nadal kocha klasyczne gry takie, jak Super Mario World. Teraz można je uruchomić na urządzeniach z systemem iOS 10, przy pomocy emulatora Provenance ale z oczywistych względów ta aplikacja nie znajduje się w App Store, lecz od niedawna Apple zezwala na instalację programów z innych źródeł.
Poniżej opisano krok po kroku, w jaki sposób można uruchomić gry Sega i Nintendo w środowisku iOS 10. Jeśli jesteś ich fanem, po prostu nie masz prawa tego przeoczyć.

Wymagania:

Komputer z systemem OS X lub macOS Sierra. Jeśli nie masz Mac’a, można przekształcić swój PC w hakintosh według instrukcji: Jak zainstalować macOS Sierra na Windows PC.
Xcode wersji 8 lub wyższej, pobrane z Mac App Store.
Konto deweloperskie. Jeśli masz pełne konto Apple ID, możesz korzystać z aplikacji przez rok. Darmowe konto pozwala na korzystanie z narzędzia przez 7 dni.

Jak zainstalować emulator Provenance na iOS 10 bez jailbreaking?

Krok 1: Uruchom aplikację Terminal.

Krok 2: Uruchom następujące polecenie: cd ~/Desktop
Krok 3: Następnie należy wykonać polecenie, które pobierze pliki projektu Provenance: git clone https://github.com/jasarien/Provenance.git
Krok 4: Gdy pojawi się napis „Checking connectivity… done”, na pulpicie komputera pojawi się folder Provenance. Okno Terminala można już zamknąć.

Krok 5: Otwórz folder Provenance i kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku Provenance.xcworkspace.

Krok 6: Otworzy się Xcode. W lewym panelu wybierz Provenance, a następnie Provenance w dziale TARGETS. Upewnij się, że w polu Display Name jest pusto. Zmień ustawienie Bundle Identifier. Najpierw musisz zarejestrować unikatowy identyfikator, np. com.macdigger.Provenance. Następnie w rozwijanym menu Team wprowadź ustawienia konta Apple ID. Zostaw 8.0 w pkt Deployment Target (bez względu na to, że urządzenie działa na iOS 10).

Krok 7: Podłącz iPhone’a do komputera i sprawdź, czy w obszarze Targets jest określone urządzenie. Wykonaj kompilację aplikacji, naciskając przycisk „Play” na górnym pasku lub użyj skrótu klawiszowego CMD + R.

Krok 8: Po zakończeniu procesu Xcode ujrzysz napis Finished.

Krok 9: Teraz na ekranie głównym telefonu iPhone pojawi się nowa aplikacja Provenance. Ale to jeszcze nie wszystko, jeśli spróbujesz ją uruchomić, wystąpi błąd.

Krok 10: Aby mieć możliwość korzystania z emulatora, należy otworzyć menu Ustawienia –> Ogólne –> Profile i zarządzanie urządzeniem.
Tutaj na liście profili znajdź dewelopera Provenance, wejdź w profil i kliknij przycisk „Zaufaj”.
Wróć na ekran urządzenia mobilnego.

Gratulacje! Teraz możesz uruchomić gry Sega i Nintendo na swoim iPhonie i iPadzie!

Aby uzyskać maksymalną przyjemność z rozgrywki warto nabyć tradycyjne kontrolery, na przykład, Nimbus od SteelSeries.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple oraz móc dzielić się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple