Apple zamierza znacznie zwiększyć żywotność swoich urządzeń!

bateria

Apple prowadzi rozwój w dziedzinie zarządzania zasilaniem urządzeń elektronicznych. Świadczą o tym oferty pracy, wystawione przez kalifornijskiego giganta. W Cupertino szukają głównie programistów technologii, które pozwolą iPhonowi, iPadowi i MacBookowi dłużej pracować bez ładowania.
Z każdym rokiem elektronika staje się coraz wydajniejsza, ale przy tym wskaźniki żywotności baterii praktycznie się nie zmieniają, a czasem nawet się zmniejszają. Flagowy smartfon Apple’a nie może pochwalić się rekordowym czasem pracy swojej baterii, zwłaszcza jeśli chodzi o 4,7-calowy model. Natomiast właściciele nowych MacBooków Pro bardzo skarżą się na ich długość pracy poza źródłem zasilania.

Wygląda na to, że Apple zdaje sobie z tego sprawę i zamierza naprawić ten problem w najbliższym czasie. Firma otworzyła kilka wolnych miejsc, związanych z rozwojem specjalnych algorytmów pracy baterii i kontroli zasilania urządzeń elektronicznych. Pracownicy będą tworzyli technologie, które zapewnią dłuższy czas pracy baterii w porównaniu z obecnymi modelami.

„Na tym stanowisku będziemy prowadzili rozwój, testy i analizę zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych” – czytamy w opisie oferty pracy dla Apple’a.

Z opisu innego stanowiska:

„Tworzenie, prototypowanie i ocena algorytmów systemów sterowania zasilaniem. Trzeba analizować rozwiązania do zarządzania wydajnością urządzeń, co pozwoli zwiększyć czas pracy i efektywność wykorzystania energii, zapewniając przy tym wysokie konsumpcyjne jakości produktu”.
Większość przedstawionych ofert mają związek z akumulatorami iPhone’a, iPad’a i Macbook’a. Od przyszłych pracowników w Cupertino oczekuje się innowacyjnych rozwiązań, które mogą znacznie wydłużyć czas pracy baterii.

Wcześniej okazało się, że Apple planuje wypuścić na rynek w 2017 roku trzy nowe smartfony – iPhone 7S, iPhone 7S Plus i iPhone 8, a także zaktualizować MacBook’a Pro. Być może już w przyszłym roku firma zaskoczy lepszą wydajnością pracy swoich urządzeń.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple