iPhone i MacBook – najbardziej pożądanymi prezentami na Boże Narodzenie.

prezent

Urządzenia firmy Apple są najbardziej pożądanymi prezentami na gwiazdkę wśród konsumentów, wskazują wyniki badania, przeprowadzonego przez firmę Piper Jaffray. Jeśli chcesz naprawdę sprawić przyjemność bliskiej osobie na święta, koniecznie podaruj mu iPhone’a.

Zgodnie z wynikami badań, w Boże Narodzenie 7,2% użytkowników chciałoby dostać w prezencie smartfon Apple’a. W rankingu oczekiwań iPhone pewnie utrzymuje się na pierwszym miejscu już czwarty rok z rzędu. Za nim z dużą stratą plasuje się MacBook – 2,1%.

iPhone od dawna dzierży palmę pierwszeństwa na liście życzeń użytkowników, natomiast o drugie miejsce w rankingu toczy się nieustanna walka. W 2013 roku to miejsce przypadło konsoli PlayStation (2,9%). Przez rok klienci masowo chcieli dostać na święta Xbox’a (2,5%). W 2015 roku, druga w rankingu nadal pozostawała konsola do gier firmy Microsoft. W tym roku Apple udało się zachwycić użytkowników swoim nowym produktem — odświeżonym MacBook Pro 2016.
O ile taki układ sił był do przewidzenia, to pojawienie się w piątce najbardziej pożądanych prezentów „inteligentnych” zegarków Apple Watch jest prawdziwym zaskoczeniem. Chciałoby je dostać około 0,9% respondentów. iPad, o dziwo, od dawna nie jest w stanie uzbierać wystarczającej liczby głosów, więc jest klasyfikowany poza rankingiem najbardziej pożądanych prezentów świątecznych.

Wśród innych prezentów, które chcieliby dostać użytkownicy w święta to gry akcji, kamery GoPro, inteligentne opaski Fitbit, drony i któryś z produktów Michael’a Kors’a.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple