31 grudnia Apple rezygnuje ze wsparcia dla czterech modeli MacBook’a Pro, MacBook’a Air oraz Mac’a Mini.

31 grudnia Apple zatrzymuje obsługę serwisową dla czterech modeli komputerów MacBook. Na ten fakt zwrócił uwagę portal 9to5Mac.
Użytkownicy sprzętu Apple’a mogą uzyskać serwis i części zamienne w autoryzowanych centrach serwisowych przez 5 lat od wycofania sprzętu z taśm produkcyjnych. Później jeszcze przez dwa lata Apple zamierza likwidować przestarzałe technologicznie modele i wycofywać produkty ze sprzedaży.

Wycofane produkty to te wykonane ponad siedem lat temu. Apple nie obsługuje już takiego sprzętu i nie przewiduje tutaj żadnych wyjątków, a serwisy nie mogą zamawiać części zamiennych do wycofanych z eksploatacji gadżetów.

31 grudnia Apple rozszerza listę przestarzałych modeli MacBook’a w USA i Turcji, a także wycofanych z użytkowania produktów dla regionów Azji, Pacyfiku, Kanady, Japonii, krajów Europy i Ameryki Łacińskiej.

Zaktualizowana lista przestarzałych modeli zawiera (przestarzałe w USA i Turcji, które wyszły z obrotu w AP/CN/PL/JP/LA):

MacBook Pro (15-calowy, początek 2011 r.)
MacBook Pro (17-calowy, początek 2011 r.)

Wycofany z produkcji w AP/CN/PL/JP/LA/U. S.:

Mac mini (początek 2009 r.)
MacBook (13-calowy, połowa 2009 r.)

Prezentowane modele będą częściowo obsługiwane w USA i Turcji. We wszystkich sklepach detalicznych Apple Store, a także w regionie Azji i Pacyfiku, Kanadzie, krajach Europy i Ameryki Łacińskiej wspierane są modele z listy produktów dla USA. Dla sklepów detalicznych Apple i wyżej wymienionych regionów wszystkie produkty z listy właściwej dla USA (wszystkie modele) są tymi, które wyszły z eksploatacji.

Przypomnijmy, że we wrześniu do przestarzałych modeli w USA i Turcji, które wycofano z eksploatacji w pozostałych krajach dołączył 20-calowy iMac produkcji 2009 roku, a także wydane w 2010 roku, Mac mini oraz Mac mini Server. W październiku tego roku dołączyły do nich iPhone 4, MacBook Air 2010 roku, 13-calowy MacBook Air, AirPort Extreme 3G i Time Capsule 2G.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple