Główne zalety iPhone’a 8 zobaczymy znacznie wcześniej, niż zakładano.

iphone-8-concept

Na przyszły rok wypada 10-lecie istnienia iPhone’a na rynku. Uważa się, że Apple znacznie wcześniej pochwali się szczegółami nowego projektu swoich flagowych smartfonów. Według doniesień, firma pracuje nad urządzeniem ze szklaną obudową, zakrzywionym ekranem OLED oraz wersją z LCD i wbudowanym w ekran czytnikiem Touch ID i przyciskiem Home. Najprawdopodobniej wszystkie te elementy, w które będzie wyposażony iPhone 8, będziemy mogli zobaczyć o wiele wcześniej, niż początkowo zakładano.
Dobrze poinformowane źródła donoszą, że kolejna generacja tabletów iPad otrzyma wiele ważnych innowacji już wiosną 2017 roku. W najbliższym czasie jest mało prawdopodobne, że Apple wyposaży swoje tablety w wyświetlacze OLED, a to bardzo poważna zmiana nie tylko techniczna, ale i wizerunkowa, jednakże przewidując wbudowany w ekran przycisk Home, jest to bardzo możliwe. Rezygnacja z fizycznego klawisza pozwoli zwiększyć rozmiar wyświetlacza z zachowaniem gabarytów obudowy. Oczekuje się, że nowy iPad otrzyma 10,9-calowy ekran, ale zachowa wymiary obecnego 9,7-calowego modelu.

Jeśli informacje są zgodne z prawdą, tablety Apple w 2017 roku stracą fizyczny przycisk Home i będą miały węższe ramki wokół ekranu. W ten właśnie sposób firmie uda się utrzymać dotychczasowe wymiary.
Przy tym nowe tablety staną się nieco grubsze z powodu wzrostu pojemności baterii. Grubość 10,9-calowego iPad’a wyniesie 7,5 mm, czyli tak, jak iPad’a Air. 12,9-calowy model będzie grubszy o 3 mm od obecnej wersji iPad’a Pro.

Pomimo rezygnacji z przycisku Home, przedni aparat nadal znajdzie się nad wyświetlaczem. Oznacza to, że górna ramka pozostanie taka sam, albo będzie nieco węższa.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple