Nokia pozywa firmę Apple w USA i Europie, zarzucając jej naruszenie 32 patentów.

Nokia pozwała do sądu firmę Apple, oskarżając producenta iPhone’a o naruszenie szeregu swoich patentów. Pisze o tym gazeta StreetInsider, w posiadaniu którego znajduje się oficjalne oświadczenie powoda.
W komunikacie fińskiego producenta telefonów czytamy, że jest on właścicielem kilkudziesięciu tysięcy patentów w zakresie technologii wykorzystywanych w smartfonach, tabletach, komputerach i podobnych urządzeń. W ciągu ostatnich 20 lat Nokia zainwestowała ponad 115 mld euro w badania, a także jest posiadaczem trzech patentowych portfeli własności intelektualnej po zakupie NSN w 2013 roku i Alcatel’a w 2016 roku.

„Na tle regularnych inwestycji w badania i rozwój, Nokia stworzyła lub ma prawo do wielu podstawowych technologii stosowanych w nowoczesnych urządzeniach mobilnych, w tym w produktach Apple’a. – oświadczył szef od patentów firmy Nokia. – Po kilku latach nieudanych prób porozumienia się z Apple na temat korzystania z tych patentów podjęliśmy decyzję ochrony naszej własności intelektualnej w sądzie.”

Pozwy przeciwko Apple pojawiły się w regionalnych sądach w Düsseldorfie, Mannheim i Monachium w Niemczech, a także w sądzie rejonowym USA w Teksasie. W tej chwili Nokia jest w trakcie składania skarg.

W Nokii uważa się, że Apple naruszyło „32 patenty, mające wpływ na różne sfery, w tym technologie, takie jak wyświetlacze, interfejs, oprogramowanie, anteny, chipsety i kodowanie wideo.”

Apple odmówiło komentarza w tej sprawie.

Dołącz do nas na, Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple