Użytkownicy iPhone’a 6 i iPhone’a 6S w Chinach donoszą o częstym wyłączaniu się smartfonów

Chińskie stowarzyszenie konsumentów (CAP) zwróciło się do Apple’a z prośbą o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie problemu z samoczynnym wyłączaniem się smartfonów iPhone. Awaria dotyczy modelów iPhone 6 i iPhone 6S, które wyłączają się w dowolnym momencie, niezależnie od poziomu naładowania.

Według CAP, problem objawia się na smartfonach w normalnych warunkach: bateria jest naładowana w 50 do 60%, a telefon działa w temperaturze pokojowej. Przy czym po takiej przykrej niespodziance iPhone’a nie udaje się przywrócić do życia podłączeniem do źródła zasilania.

Jak szeroko rozpowszechniony jest problem, na razie nie wiadomo, w oświadczeniu Chińskiego stowarzyszenia konsumentów mówi się o „dość dużej” ilości skarg na ten rodzaj usterki.

W USA Apple otrzymało pozew do sądu z powodu „choroby ekranu dotykowego” („touch disease”), która dotknęła iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Wada objawia się losowo i objawia się poprzez szary połyskujący pasek w górnej części ekranu. Przy tym sensor wyświetlacza przestaje reagować na dotyk, lub zaczyna reagować znacznie gorzej.

Do tego momentu do iPhone’a 6S nie było masowych roszczeń, w szczególności dlatego, że w tym modelu Apple przyznaje się do wad poprzedniej serii urządzeń. Na przykład, firma przeszła na korzystanie z bardziej wytrzymałego aluminium z serii oznaczonej numerem 7000.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją bezcenną opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple