W iPhonach w 2018 roku pojawią się procesory Apple A12 na bazie 7-nanometrowych chipów wyprodukowanych przez firmę TSMC.

Smartfony iPhone, które wejdą do sprzedaży w 2018 roku będą posiadały procesory firmy TSMC, wykonane z zachowaniem 7-nm normy. O tym informuje MyDrivers, powołując się na źródło w łańcuchu dostawców. Według dostępnych danych, dostawca procesorów dla Apple zamierza rozpocząć masową produkcję w czwartym kwartale 2017 roku lub w pierwszym kwartale 2018 roku.
W TSMC są przekonani, że rynek w ciągu najbliższych pięciu lat będzie opanowany przez smartfony, wysokowydajne systemy (HPC) i elektronikę motoryzacyjną. Przy tym ponad połowa rynku ma należeć, według TSMC, do smartfonów. Urządzenia te wykorzystują coraz więcej możliwości, rośnie zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania i szybko rozszerza się funkcjonalność telefonów komórkowych.

TSMC zamierza udostępniać Apple nowoczesne technologiczne normy produkcji. Fabryka wcześniej informowała, że już jej trzech klientów doprowadziło swoje 10-nm chipy do etapu tape-out, a zysk z nowych technologii TSMC zacznie otrzymywać w pierwszym kwartale 2017 roku. W ten sposób, zaledwie rok po uruchomieniu 10-nm produkcji spółka zamierza wdrożyć plan produkcji dla 7-nm chipów.

W iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus używane są procesory Apple A10, produkowane z wykorzystaniem 16-nm procesów produkcji FinFET i oryginalnego poziomu podłoża InFO (Integrated Fan-out). Procesory Apple A11 dla iPhone’a 8, jak się zakłada, będą oparte na zaawansowanym 10-nm procesorze, a generacja chipów – jeszcze, na bardziej subtelnym, 7-nm. Jego właściwości muszą zapewnić przewagę nad konkurencją, przynajmniej tak twierdzi kierownictwo firmy.
Co ważne, TSMC jest zaangażowane w badania i rozwój 5-nm norm produkcji procesorów i będzie gotowa do wykorzystania w produkcji 5-nm chipów ekstremalnych naświetleń ultrafioletowych. Te ryzykowne działania mogą rozpocząć się już w pierwszej połowie 2019 roku. TSMC także rozwija technologię pakowania kryształów bezpośrednio na krzemowej płytce (WLP, wafer-level packaging) — w czwartym kwartale powinna przynieść firmie zysk ok. $100 mln.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoja opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple