Nowosybirska firma pomoże Apple w tworzeniu najnowocześniejszego iPhone’a

Produkty nowosybirskiej firmy OСSiAL, a dokładniej cienkościenne nanorurki węglowe, mogą pomóc Apple w tworzeniu elastycznego iPhone’a. O tym powiedział kierownik naukowy OСSiAL.

„Jedyną możliwością do stworzenia takich wyświetlaczy, jakie mają być oferowane w iPhone’ach 8, są nasze produkty. Jednościenne nanorurki produkuje jedyna na świecie firma – nasza. Aby zrobić taki ekran, potrzebne są właśnie jednościenne nanorurki”, – powiedział kierownik naukowy OCSiAL.

Z kolei prezes firmy Jerzy Koropachinsky powiedział TASS, że nie może ani zaprzeczyć, ani potwierdzić tej informacji, ale firma ściśle współpracuje z Apple.

Wcześniej Apple zarejestrowała patent na wydanie smartfona z elastycznym ekranem i przezroczystą obudową. Według dokumentów, biura patentów i znaków towarowych USA, obudowa nowego urządzenia powinna być wykonana, głównie ze szkła, aluminium, tworzyw sztucznych i włókien syntetycznych. Zginać pozwolą mu się „nanorurki węglowe”.

Baza produkcyjna OСSiAL znajduje się w nowosybirskim parku technologicznego. Produkowane przez nich nanorurki węglowe, są w stanie poprawić właściwości materiałów do 70%. Technologię znacznego obniżenia syntezy nanorurek opracował nowosybirski naukowiec, będący jednocześnie opiekunem naukowym projektu.

W maju 2016 roku firma rozpoczęła tworzenie nowej zabudowy w Academpark, która pozwoli zwiększyć wydajność nowosybirskiej linii produkcyjnej od 10 do 50 ton na rok. Rozszerzeniem produkcji firma zdecydowała się w związku ze wzrostem popytu na swoje produkty na rynku.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z nowinkami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple