Unboxing i pierwsze wrażenia odnośnie monitora LG UltraFine 4K dla nowych MacBooków Pro.

LG UltraFine 5K 4K Monitors

Z chwilą zaprzestania sprzedaży monitora Apple Thunderbolt Display użytkownicy laptopów MacBook czekali na godną alternatywę, najlepiej na podobny do stosowanego w ostatnim iMac’u monitor o rozdzielczości 5K. W październiku Apple zaprezentowała nowe rozwiązanie, dla wielu zaskakujące, w postaci monitorów Ultrafine od firmy LG.

lg-ultrafine-4k-review-3
Oprócz flagowego modelu 27-calowego o rozdzielczości 5K został przedstawiony bardziej przystępny 21,5-calowy wariant Ultrafine o rozdzielczości 4K. Oba stworzone specjalnie dla najnowszych komputerów MacBook i MacBook Pro.

Wyświetlacz LG UltraFine 4K otrzymał rozdzielczość 4096 x 2304 pikseli i obsługę przestrzeni kolorów P3 (o 25% więcej kolorów w porównaniu ze standardową paletą RGB). Jest on wyposażony w zintegrowaną kamerę, głośniki stereo, mikrofon, a także posiada trzy dodatkowe porty USB-C (5 Gb/s każdy) do podłączenia urządzeń peryferyjnych.

lg-ultrafine-4k-review-1

Praca tego sprzętu, jak i ładowanie laptopa odbywa się przez jeden, jedyny uniwersalny kabel Thunderbolt 3 pod USB-C. W odróżnieniu od modelu 27-calowego, mniejsza wersja ma zapewnioną moc 60 W, a nie 85 Watów.
Używana jest wysokiej jakości matryca IPS o rozdzielczości 4096 × 2304 pikseli, szeroka gama kolorów P3 i jasność 500 Cd/m2. Waga LG UltraFine 4K z wbudowanym zasilaczem to 5,6 kg. Regulowana podstawka pozwala na dostosowanie wysokości i pochylenia ekranu; istnieje możliwość użycia zamiast niej uniwersalnego mocowania VESA.

lg-ultrafine-4k-review-4

Początkowo cena LG 4K UltraFine Display została ustalona na poziomie $700. Ale na początku listopada Apple nieoczekiwanie obniżyła cenę do $525.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple