Apple rozpocznie dostawy monitorów LG UltraFine 5K w ciągu miesiąca.

LG Ultrafine 5k 1477631182372

Apple umożliwiło dokonywanie zamówień na nowy monitor LG UltraFine 5K dla komputerów MacBook. Zarezerwować wyświetlacz można w oficjalnym sklepie internetowym firmy.

Wczoraj pojawiły się doniesienia o opóźnieniu dostaw LG UltraFine 5K na czas nieokreślony. Na stronie Apple można złożyć zamówienie na pre-order. Dostawy pierwszych urządzeń rozpoczną się w ciągu kilku dni, a w następnie na monitor będzie trzeba poczekać od dwóch do czterech tygodni, czyli już w przyszłym roku. Oczywiście, nie oznacza to, że sprzedaż znowu nie się nie opóźni, ale teraz to już jest mało prawdopodobne.

W tej chwili LG UltraFine 5K dostępne jest za $974. Obniżona cena utrzyma się do 31 marca, a następnie wróci do standardowego poziomu $1300.

Model LG UltraFine 5K został stworzony specjalnie do pracy w połączeniu z MacBookiem Pro, choć za pomocą adaptera można podłączyć go do wcześniejszych modeli. Wyświetlacz o rozdzielczości 5K jest podłączany do komputerów przenośnych jednym kablem Thunderbolt 3, który nie tylko przekazuje dane, ale i ładuje komputer.
LG 5K UltraFine Display to 27-calowy ekran o rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli, obsługujący przestrzeń barw P3 (o 25% więcej kolorów w porównaniu ze standardową paletą RGB), a jasność to 500 Cd/m2. W Apple mówi się, że monitor stworzony został w ścisłej współpracy z LG i jest idealny do edycji zdjęć oraz wideo, zapewniając w 77% więcej miejsca w porównaniu z 4K UHD dla wykorzystania narzędzi i okien.

Waga LG UltraFine 5K z wbudowanym zasilaczem to 8,5 kg. Wyposażony został także w regulowaną podstawkę, która pozwala dostosować wysokość i pochylenie ekranu. Można ją odłączyć w celu umieszczenia na uniwersalnym uchwycie VESA.

Na tylnym panelu znajdują się trzy dodatkowe porty USB-C. Ponadto, urządzenie posiada wbudowane głośniki stereo, a także kamerę i mikrofon do komunikacji wideo.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple