Apple już nie będzie produkowało bezprzewodowych routerów.

airport

Wiosną tego roku mówiliśmy o tym, że z oferty sprzedażowej zniknęły routery AirPort Extreme i Time Capsule. Wtedy myśleliśmy, że jest to związane z szybkim wyjściem nowych modeli tych produktów, które pozostają w stanie niezmienionym od 2013 roku. Jednak prawdziwy powód okazał się znacznie bardziej nieprzewidywalny, niż myśleliśmy.

Agencja Bloomberg, powołując się na dobrze zaznajomione z tą sprawą źródła poinformował, że firma Apple zdecydowała się zakończyć działalność, zajmującą się projektowaniem i produkcją bezprzewodowych routerów. W rzeczywistości pracownicy tego działu już dawno zostali przeniesieni do innych jednostek, np. specjalizujących się w projektowaniu Apple TV i dopiero teraz zdecydowano się na podanie takiej informacji, która może w konsekwencji spowodować zamknięcie działu produkcji urządzeń bezprzewodowych.

Jak donoszą źródła, takie rozwiązanie Apple wiąże się z pragnieniem większego skupienia się na produktach konsumenckich, które przynoszą firmie największe zyski. Te same względy były przyczyną niedawnej rezygnacji z produkcji monitorów Thunderbolt Display na rzecz współpracy z firmą LG.

Jako długoletni fani Apple, zaufajmy Timowi Cookowi i miejmy nadzieję, że dobrze przemyślał swoją decyzję. Mimo to, AirPort Extreme i Time Capsule posiadają unikalne funkcje, które czynią je bardziej pożądanymi, niż dostępne na rynku odpowiedniki, a ich zniknięcie negatywnie wpłynie na integralność wszystkich systemów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple